Dažniausi dulkių siurblių gedimai
Ši problema pasitaiko tikrai neretai. Dėl intensyvaus naudojimo, mechanizmo sudedamosios dalys pamažu dyla, kol vieną dieną nustoja vykdyti savo pareigas. Dažniausias neįsijungiančio siurblio sprendimo būdas – variklio arba maitinimo mygtuko pakeitimas. Eiga paprasta, bet reikalaujanti išmanymo ir kruopštumo. Meistras parenka tinkamą detalę iš plačiųjų katalogų, ją užsako ir įmontuoja į Jūsų įrenginį.
- Siurbimo galios reguliatoriaus gedimai
Dauguma siurblių turi siurbimo galios reguliatorių, kurį pagal savo poreikius laisvai gali konfigūruoti kiekvienas vartotojas. Deja, kartais nutinka taip, kad ši svirtis nebe atlieka savo funkcijos. Tokią kontakto problemą galime nesunkiai išspręsti, tačiau konkrečiu atveju reikia individualios specialisto patikros.
- Laidų suvyniojimo mechanizmo gedimai
Po siurbimo, elektros laidas nesusisuka atgal į dulkių siurblį. Iš pirmo žvilgsnio, tokia situacija identifikuoja sugedusį suvyniojimo mechanizmą, kurį galima greitai pakeisti. Vis dėlto, taip tuo pačiu gali nutikti ir dėl kitų, sudėtingesnių priežasčių.
Šioje rinkoje verčiamės jau ilgą laiką, tad puikiai žinome kur ieškoti ilgaamžiškiausių dalių už prieinamą kainą. Galime rasti bet kokią detalę ir ją pakeisti! Ar tai būtų korpusas, laidas, valdymo plokštė ar filtras.
Požymiai, kad jau reikia remonto
Jei jūsų dulkių siurblys nesiurbia nešvarumų ir šiukšlių, nepaisant valymo ar filtrų ir maišelių keitimo, tai gali reikšti žarnų užsikimšimo, variklio ar sandariklių gedimus.
- Įjungus prietaisą, jis pradeda garsiai ūžti
Keisti garsai, pavyzdžiui, barškėjimas ar girgždėjimas, dulkių siurblio veikimo metu, gali būti variklio ar diržo gedimų, užsikimšusių žarnų padarinys.
Degėsių kvapas, sklindantis iš dulkių siurblio, rodo perkaitimą arba elektros tiekimo problemas. Išjunkite siurblį ir nedelsdami atjunkite jį nuo elektros maitinimo tinklo, kad išvengtumėte žalos sveikatai ar gaisro pavojaus.
- Nesisukantis šepečio ritinys
Jei šepečio ritinys nesisuka, kai įjungiamas siurblys, tai gali būti dėl nutrūkusio arba susidėvėjusio diržo, variklio problemų, šepečio ritinio ar guolių užsikimšimo.
- Elektros tiekimo problemos
Įvairūs gedimai, pavyzdžiui, nutrūkstantis maitinimas, mirksinčios lemputės arba kibirkštys iš maitinimo laido ar jungiklio rodo elektros tiekimo problemas, kurias reikia nedelsiant spręsti, kad būtų išvengta gaisro pavojaus ir žalos sveikatai. Iškilus tokiai problemai, dažniausiai rekomenduojamas dulkių siurblio taisymas nedelsiant.
- Siurblys labai stipriai kaista
Jei veikimo metu dulkių siurblys neįprastai įkaista, tai gali reikšti, kad jis perkaista dėl netinkamai veikiančio variklio, užsikimšusių filtrų arba žarnų.
- Vandens nuotėkis arba lašėjimas
Dulkių siurblių su vandens filtru gedimų tikimybė yra didesnė. Pakeiskite susidėvėjusius sandariklius, kad išvengtumėte vandens nutekėjimo. Įsitikinkite, kad visos žarnos, jungiamosios detalės ir jungtys yra sandarios, kad dulkių siurblio su vandens filtru veikimo metu neištekėtų vanduo.
Patikrinkite, ar dulkių siurblyje nėra matomų pažeidimo požymių, pvz., įtrūkimų ar lūžių korpuse, sulenktų ar sulūžusių priedų, siurbimo žarnos įtrūkimų arba nutrūkusių maitinimo laidų.