Būtinai atsakykite į šiuos 3 klausimus prieš rinkdamiesi viryklę

Virtuvė – vieta, kurioje gimsta nauji receptai ir bendrystės jausmas. Net jei tokios meilės maisto gamybai nejaučiate, elementarūs įgūdžiai vis tiek yra susiformavę dėl noro  patenkinti pamatinį poreikį pavalgyti. Renkantis buitinę techniką virtuvei visada svarbu gerai apgalvoti savo sprendimą, nes tokie prietaisai kaip viryklės yra naudojami kasdien ir privalo būti kokybiški.

Amžinas klausimas – elektra ar dujos?

Šį sprendimą lengvai priimti gali padėti keli aspektai. Pirmas – ar Jūsų namuose yra trifazis elektros įvadas? Jei ne, pirkti elektrinės viryklės turbūt negalėsite. Atvirkščiai – jei toks įvadas yra, iš karto turėsite daug daugiau viryklės ir jos kombinacijų pasirinkimų. Antras – kaip namuose yra su dujų tiekimu? Jei jis yra, puiku. Kitu atveju, šią problemą išspręsti galima gana lengvai – įsigyjant dujų balioną arba įsivedant gamtinių dujų tiekimą. Žinoma, daugiabučiuose namuose, dujų balionų montavimas yra pavojingas ir vengtinas. Geriau vertėtų investuoti į gamtinių dujų tiekimą. Kitas kertinis kriterijus – sąnaudos. Dauguma žmonių renkasi dujas dėl finansinės geroves, nes elektrinę viryklę ar tik jos dalį prižiūrėti kainuos daug daugiau dėl brangesnių elektros sąnaudų. 

Ar apsvarstėte galimybę kombinuoti viryklės dalis?

Turint visas galimybes su elektros ir dujų šaltiniais, būtina apsvarstyti šansą pirkti hibridinę viryklę. Vienas populiariausių pasirinkimų dabar rinkoje – elektrinė orkaitė ir dujinė kaitlentė. Labai logiška, kodėl taip yra. Juk elektrinės orkaitės siūlo galybę naudingų funkcijų maisto gamybai bei jo priežiūrai. Tarkim, yra nustatomas laikmatis, kuris gaminančiam primena, kad kepimas baigtas. Tam, kad elektrinės orkaitės ir kaitlentės sąnaudos nesusidėtų ir sąskaitos mėnesio gale neišgąsdintų, daug pravarčiau yra rinktis dujinę kaitlentę. Nors ši ir valoma sunkiau, žmonėms, kurie vertina taupesnį kelią ir kurie nebijo šiek tiek daugiau laiko praleisti tvarkydamiesi, tai idealus ir patogus pasirinkimas.

Kokį kaitlentės tipą rinktis?

Jeigu jau nusprendėte, kad dujinė kaitlentė Jums yra idealiausia, puiku. Su šia kaitlente dauguma mūsų jau yra susidūrę, ji nėra pats saugiausias ir tvarkingiausias pasirinkimas, tačiau viskas priklauso nuo naudotojo požiūrio. Visgi, tikrai svarbu pakalbėti ir apie elektrinių kaitlenčių pasiūlą bei atnešamą naudą. Pavyzdžiui, jei norite, kad viryklė tikrai būtų saugi, nes turite vaikų ar bijote patys susižeisti, geriausias pasirinkimas būtų indukcinė kaitlentė. Šis įrenginys pasižymi unikalia inovacija – kaitinamas tik ant kaitlentės padėtas indas, o ne visa kaitlentė. Tai ne tik puikus saugos aspektas, bet taip pat detalė, kuri palengvina valymo ir tvarkymosi kančias. Žinoma, įprasta elektrinė kaitlentė irgi yra lengvai prižiūrima ir dažnai turi virtuvės kasdienybėje praverčiančių funkcijų. Laikmatis, užraktas nuo vaikų – tik kelios kasdienybėje gelbstinčios elektrinės kaitlentės funkcijos.