Dažniausiai gendantys prietaisai

Prietaisai neveikia amžinai, tačiau kai kurie linkę gesti dažniau nei kiti. Šiems prietaisams greičiausiai reikės kapitalinio remonto ar keitimo. Skalbimo mašinai, šaldytuvui, džiovyklei ir mikrobangų krosnelei, tai yra keturi prietaisai, kuriuos dažniausiai reikia keisti arba taisyti dėl gedimų. Nors šie prietaisai dažniausiai genda, maždaug 60 procentų naudotojų pripažįsta, kad neatlieka jiems įprastos priežiūros. Norėdami kuo ilgiau išlaikyti keturis puikiausius prietaisus, turite žinoti, kodėl jie linkę sugesti ir ką galite padaryti, kad užtikrintumėte jų ilgaamžiškumą.

Skalbimo mašinos

Skalbimo mašinos turi sunkiai dirbti, kad išvalytų nešvarius drabužius ir patalynę, tačiau neverskite jų dirbti sunkiau, nei reikia. Svarbu įsitikinti, kad jūsų skalbimo mašina yra lygi. Jei turite priekyje pakraunamą mašiną taip pat rekomenduoja guminę tarpinę laikyti kuo švaresnę.  Kliūtys yra dar vienas problemų šaltinis. Jei jūsų skalbyklė nėra pakankamai nusausinta, prieš kreipiantis į meistrus dėl skalbimo mašinos remonto, nuimkite žarną ir patikrinkite, ar nėra pūkų, plaukų, popieriaus ar audinio. Jei būgnas nesisuka, atidarykite jį, kad patikrintumėte, ar nėra daiktų. Vartotojo klaida taip pat gali sukelti gedimus. Venkite perkrauti savo mašiną.

Šaldytuvai

Šaldytuvas yra viena iš sunkiausiai dirbančių mašinų bet kokiuose namuose. Laikui bėgant ritės surenka nešvarumus, plaukus, riebalus, nešvarumus ir kitas šiukšles, kurios sumažina šaldymo efektyvumą. Rekomenduojama išvalyti durų tarpiklį, nes purus tarpiklis trukdo tinkamai užsandarinti duris, todėl jūsų šaldytuvas gali ilgiau veikti ir greičiau susidėvėti. Laimei, tarpinę lengva valyti: tiesiog nuvalykite ją drėgna šluoste, tačiau nenaudokite ploviklių, kurie gali sugadinti tarpiklį. Kitas būdas pailginti šaldytuvo tarnavimo laiką yra suteikti jam vietos tiesiogine to žodžio prasme. Šaldytuvams reikalingas tinkamas oro srautas, kad būtų vėsus, o stumiant šaldytuvą per arti sienos ar leidžiant kauptis dulkėms, gali pablogėti ventiliacija.

Džiovyklės

Kaip ir skalbimo mašinoje, rekomenduojama užtikrinti, kad jūsų džiovintuvas būtų lygus. Be to, džiovyklai nereikia daug priežiūros. Kad nesugestų, pirmiausia reikia išvalyti pūkuotą ekraną po kiekvienos apkrovos ir pašalinti šiukšles iš pačios džiovyklės. Be to, rekomenduojama bent kartą per metus išvalyti džiovyklės angą.

Mikrobangų krosnelės

Maisto dalelės, įstrigusios jūsų mikrobangų krosnelėje, nėra patrauklios, tačiau jos kelia ir rimtesnę problemą. Laikui bėgant, jie iš tikrųjų gali tapti pavojingi, nes gali sudeginti jūsų mikrobangų krosnelės sienas. Rekomenduojama reguliariai valyti mikrobangų krosnelės vidų universaliu valikliu. Būkite atsargūs purškdami chemines valymo priemones į vidų, nenorite, kad cheminės medžiagos patektų į ventiliacijos angas, nes jos gali korozijuoti komponentus ir kelti gaisro pavojų. Reikėtų išvalyti išsiliejimus, kai jie tik atsiranda.  

Kai kalbama apie prietaisus, jie netrunka amžinai, tačiau kai kurie jų yra labiau linkę į problemas nei kiti. Tokius prietaisus, kaip skalbyklės, šaldytuvai, džiovyklės ir mikrobangų krosnelės, dėl gedimų dažnai tenka remontuoti arba keisti. Tačiau prieš skubant pirkti naujus prietaisus, svarbu apsvarstyti kreiptis į buitinės technikos remonto profesionalus. Apie 60 % vartotojų pripažįsta, kad neatlieka reguliarios savo prietaisų priežiūros, o tai gali lemti jų gedimus. Kvalifikuoti technikai gali diagnozuoti ir pašalinti problemas, užtikrindami, kad jūsų prietaisai ir toliau efektyviai tarnautų. Vietoj skubių išlaidų perkant naujus prietaisus, investicija į profesionalų remontą gali būti ekonomiškas ir tvarus sprendimas.