Į ką svarbiausia atsižvelgti renkantis boilerį?
Suskubus pasikeisti seną vandens šildytuvą svarbu nepersistengti ir gerai apgalvoti savo galimybes. Rinktis boilerį patartina jau turint aiškią idėją apie tai, koks įrenginys yra reikalingas būtent Jums. Visgi, galima išskirti kelis pagrindinius dalykus, kuriuos apgalvojus visas procesas palengvės.
Kokią rūšį rinktis?
Pirmas, bene svarbiausias, žingsnis yra pasidomėti, kokių vandens šildytuvų tipų jau yra rinkoje ir kuris būtų priimtiniausias. Iš esmės dažniausiai pasitaikančios rūšys: elektriniai ir kombinuoti. Pirmasis pasirinkimas tikrai džiugins žmones, gyvenančius mažesnėje erdvėje, kurioje nėra jokio šilumos šaltinio, su kuriuo boileris galėtų būti sujungtas. Elektrinis boileris puikiai tiks, jei gyvenate vienas ar poroje ir karšto vandens poreikis nėra toks didelis. Kombinuoti vandens šildytuvai puikiai tinka namų, kuriuose yra katilas arba net saulės kolektoriai, kurie gali būti sujungti su boileriu, šeimininkams. Taip pat tai praktiškesnis pirkinys dideliuose namuose gyvenančioms šeimoms dėl daugiau sunaudojamo karšto vandens kiekio. Jeigu ieškote ekonomiško varianto, momentinis vandens šildytuvas yra tikrai vertas dėmesio pasirinkimas, nes elektros energija eikvojasi tik Jums atsukus vandenį.
Kokia talpa būtų tinkamiausia?
Į šį klausimą atsakyti gana lengva nusistačius kiek žmonių gyvena būste, kuriam ir reikia šildytuvo. Jeigu gyvenate dviese, boileris su 50 litrų talpa bus puikus variantas. Galite pasvarstyti net apie mažesnę talpą. Jeigu šeimos narių yra daugiau, pavyzdžiui, gyvenant penkiese, boileriai nuo 120 litrų talpos tikrai patenkins Jūsų poreikius. Taip pat, žinoma, vertėtų atsižvelgti į bendrą gyvenimo būdą. Automatiškai, jei taupote vandenį ir stengiatės jo nešvaistyti, gali visko būti, kad užteks ir mažesnių talpų vandens šildytuvų. Kita vertus, jei sunaudojate daugiau vandens, vertėtų pamąstyti apie talpesnį įrenginį.
Kiek namų erdvės galite skirti boileriui?
Kartais taip pasineriame į buitinės technikos vidines specifikacijas, kad pamirštame vieną svarbiausių dalykų – jos matmenis. Jei boilerį namuose jau turėjote, turbūt puikiai žinote, kiek vietos galite skirti tokiam įrenginiui, tačiau įsirenginėjant naujus namus ar atsiradus naujiems gyventojams, dažnai reikia jau kitokio vandens šildytuvo. Gerai apžiūrėkite esamą erdvę ir išsimatuokite turimą vietą. Nepamirškite, kad vandens šildytuvai gali būti labai universalūs – yra tiek pakabinamų, tiek pastatomų, taip pat ir vertikalių, ir horizontalių boilerių. Žinodami tokias pasirinkimo galimybės, tikrai galite sugudrauti ir sutaupyti vietos. Tik nepamirškite, kad yra sakoma, jog vertikalus boileris geriau atlieka savo funkcijas – vanduo įšyla greičiau.