Ką reikia žinoti prieš renkantis gartraukį?

Buitinės įrangos skirtos virtuvei pasirinkimų yra daugybė. Jei mėgstate gaminti ir suktis virtuvėje, turbūt elementarų supratimą apie tai, kaip naudotis esamais prietaisais ir kokius naujus prietaisus vertėtų rinktis, turite. Kalbant apie gartraukių asortimentą svarbu išskirti kelis pagrindinius aspektus, kurie kiekvienam ieškančiam padės sprendimą, kurį įrenginį pirkti, priimti greičiau.

Galingumas

Kiekvieno mūsų virtuvė yra skirtinga – ją įsirengiame pagal esamus poreikius, lėšas ir norus. Galvojant apie naujo gartraukio pirkimą, svarbu atsižvelgti į virtuvės dydį bei jos vėdinimosi galimybes. Mažai virtuvei tikrai užteks palyginus silpnai garus sutraukiančio įrenginio, o, pavyzdžiui, didelei patalpai tinkamas gartraukis jau turėtų sugerti bent 450 m³/h garų. Aišku, kaip ir buvo minėta, apgalvokite, kokia yra galimybė patalpa vėdinti atidarius langus. Jei tai darote dažnai, reguliariai ir langų skaičius nemažas, labai galingo gartraukio pirkti nebūtina. Žinoma, tai jokiu būdu nereiškia, kad jo nereikia. Gartraukis – įrenginys, apsaugantis namus nuo nemalonių kvapų ir dėl drėgmės susidarančio pelėsio, tad langų pravėrimo tikrai neužteks.

Montavimas

Renkantis gartraukį, svarbu apgalvoti ir koks tipas bus tinkamiausias įrengimui. Nepastebimumo efektą sukurti padės ištraukiamas gartraukis, kuris pradeda automatiškai veikti tai padarius. Panašiu principu veikia ir įmontuojamas tipas – toks gartraukis bene nematomas, bet garų surinkimo funkciją atlieka puikiai. Aišku, dar vienas variantas yra pakabinamas gartraukis, kuris tikrai patrauks akį, bet tai pats geriausias pasirinkimas dėl to, nes šiam įrenginiui nereikia kurti ar palikti specialios vietos, jis vienas universaliausių montavimo atžvilgiu.

Papildomi aspektai

Prieš keliaudami į buitinės technikos parduotuvę apgalvokite, ar netrokštate papildomų funkcijų? Kai kurie gartraukiai patys praneša apie gedimo problemas ir reguliarius dalių pakeitimo poreikius, kai kurie stebina lietimo funkcija. Žinoma, tai gartraukio kaina sąlyginai kelia, tad turėkite omenyje, kas Jums bus tikrai aktualu. Taip pat dauguma žmonių nepagalvoja, kad net gartraukis gali turėti įtakos namų interjero kūrimui. Netikėtai nupirkus neestetiškai atrodantį įrenginį arba nepriderinus jo spalvos prie jau esančios technikos, galite visai nenorėdami sudarkyti kambario jaukumą. Kiti techniniai aspektai, kuriuos būtina apgalvoti – gartraukio išmatavimai, jo filtro rūšis ar net skleidžiamo garso lygis. Būtinai pasidomėkite šiais įrenginio ypatumais ir tikrai išsirinksite patį geriausią variantą!