Kaip išsirinkti džiovyklę, ką reikia žinoti prieš perkant?

Jeigu norite pirkti džiovyklę – ruošiatės rimtai investicijai. Prieš ją padarant, reikia atsižvelgti į keletą svarbių faktorių. Jeigu pasirinksite tinkamai – įrenginys jus džiugins ilgą laiką, patenkins visus lūkesčius bei džiovins rūbus maksimaliu efektyvumu. Nuo biudžeto nustatymo, tinkamo dydžio pasirinkimo ir talpumo įvertinimo iki energetinio efektyvumo – prieš perkant yra kuo pasidomėti. Toliau pateiksime penkis patarimus, kaip išsirinkti geriausią džiovyklę ir ką žinoti prieš perkant.

Nustatykite savo biudžetą

Prieš pradedant ieškoti džiovyklės, svarbu nustatyti biudžetą, kad technika netaptų našta. Džiovyklų kainos gali svyruoti nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų, todėl įsitikinkite, kad žinote, kiek galite sau leisti. Džiovyklė nėra pirmo būtinumo įrenginys ir nors sukuria daug komforto, per daug išlaidauti nerekomenduojame. Galima rasti ir puikios reputacijos, ekonominės klasės įrenginių.

Ieškokite energinio efektyvumo balo

Perkant džiovyklę svarbu ieškoti modelių su gerais energijos vartojimo efektyvumo rodikliais. Tai padės ilgainiui sutaupyti pinigų sąskaitoms už elektrą.

Jeigu turite pigią elektros energiją iš saulės elektrinės (ypač, jeigu ją kaupiate), tai nebūtinai turi būti pirmasis prioritetas. Tačiau, jeigu elektrą perkate iš tinklo, turėtumėte žinoti, kad džiovyklė gamina šilumą, tad naudoja daugokai elektros.

Skaitykite atsiliepimus ir sužinokite, ką sako kiti klientai

Jei nesate tikri dėl konkretaus modelio ar prekės ženklo, prieš pirkdami būtinai perskaitykite atsiliepimus internete. Daugumoje internetinių parduotuvių galima rasti klientų, kurie jau įsigijo tam tikrą džiovyklę, atsiliepimų, todėl galite susidaryti nuomonę, kaip gerai ji veikia realiomis sąlygomis. Svarbu apsibrėžti realius lūkesčius.

Atkreipkite dėmesį į dydį ir dizainą

Norite įsitikinti, kad džiovyklė tinka jūsų turimai erdvei. Pasirinkite tinkamą dydį ir talpą pagal savo poreikius. Iš pradžių galite išmatuoti numatytą erdvę ir pagal tai rinktis modelį. Daugumoje parduotuvių veikia prekių filtrai, leidžiantys jums siaurinti rodomų rezultatų sąrašą būtent pagal matmenis.

Spręsdami, kokio dydžio džiovyklę įsigyti, taip pat atsižvelkite į tai, kiek skalbinių reikia džiovinti vienu metu. Jeigu esate tikri fashionist‘os arba dažnai keičiate patalynę, o gal kelis kartus per savaitę daug drabužių skalbiate bei džiovinate, geriau pasilikti rezervo į didžiąją pusę, kad galėtumėte vienu kartu viską išdžiovinti per daug neapkraudami įrenginio.

Susipažinkite su skirtingais džiovyklių tipais

Kondesacinės ir ventiliacinės yra du pagrindiniai džiovyklių tipai.

Kondensacinė džiovyklė išsiskiria mažesnėmis elektros energijos sąnaudomis. Ji gali turėti ir šilumos siurblį, todėl veiks pakankamai tyliai. Tai – populiariausias įrenginių tipas.

Ventiliacinės yra jau rečiau sutinkamos, kadangi jas reikia jungti prie ventiliacijos sistemos.

Be to, nepamirškite pasirinkti tarp laisvai stovinčių arba įmontuojamų džiovyklių.