Renkantis bet kokią buitinę techniką prasideda galvos skausmas. Kyla įvairūs klausimai – kaip išsirinkti tokį įrenginį, dėl kurio tikrai nereikės gailėtis? Ši baimė natūrali – tokia buitinė technika kaip šaldytuvai kainuoja nemažus pinigus, tad išsirinkti idealiausią variantą norisi visiems. Juk pasakyti lengva, tačiau kaip realiai pasiruošti tokio pirkinio paieškai?

Koks šaldytuvas labiausiai tiktų Jūsų virtuvei?

Tai – pirmas klausimas, į kurį turite ieškoti atsakymo. Galite vadovautis prieš tai turėtu įrenginiu – jo išmatavimai turėtų puikiai tikti į Jūsų virtuvę. Žinoma, jei ieškote naujo šaldytuvo dėl per mažos jo talpos, tuomet jau reikėtų skirti daugiau dėmesio įvairiems matavimams bei sprendimų paieškoms virtuvėje. Prieš lėkdami į parduotuves turėkite maksimalaus telpančio šaldytuvo matmenis, pagal kuriuos tikrai gausite daug skirtingų pasiūlymų. Tam pasiruošti irgi reikėtų – namuose tikrai galite apgalvoti, kokio dizaino šaldytuvo norėtumėte ir kuris puikiausiai atrodytų Jūsų virtuvėje. Taip iš karto bus lengviau atmesti neaktualius variantus ir išsigryninti, kurį pasiūlymą apsvarstyti.

Koks šaldytuvas būtų praktiškiausias?

Praktiškumas gali reikšti ir tai, kiek vietos ši buitinė technika užims Jūsų virtuvėje, ir tai, kokia bus pati šaldytuvo struktūra. Pagalvokite, kokie buvo praeito įrenginio minusai? Galbūt Jums trūko vietos šaldiklyje ir dabar tikrai norėtumėte jos daugiau? Gal Jus erzindavo tai, kad šaldiklis buvo viršuje, o dėl kasdienių produktų atidarius šaldytuvą reikėjo tūptis ir vargti išiminėjant galybę ingredientų? Jei namuose padidėjo gyventojų skaičius ir maistas dažnai buvusiame šaldytuve netilpdavo, pagalvokite apie didesnį įrenginį su dvejomis durimis. Aišku, priešingu atveju, nepersistenkite rinkdamiesi masyvų šaldytuvą dėl jo grožio ar plataus funkcijų pasirinkimo, kai aiškiai gyvendami vieni ar poroje jo galimybių negalėsite išnaudoti ir mokėsite daug didesnius pinigus už daikto priežiūrą.

Kokių funkcijų Jums reikia?

Gali skambėti juokingai, tačiau tai yra bene svarbiausias žingsnis. Dauguma žmonių tikėdamiesi geriausio parduotuvėse patampa gana akli ir susigundo įvairiausiais puikiai skambančiais pasiūlymais. Pamiršę realius savo poreikius įsigyjame daiktą, kurio pusė funkcijų niekada tikrai nenaudosime. Šiuolaikiniai šaldytuvai pateikia įvairių funkcijų: vandens ir ledukų dozatorius, apsauga nuo vaikų ar tylesnė veikla. Dalis jų tikrai yra pravartūs ir naudingi, tačiau tik tam tikrose situacijose. Ar labai aktualu pirkti be galo tyliai dirbantį šaldytuvą, kai Jūsų miegamasis yra antrame aukšte? Kitu atveju, pro akis praleidžiame iš tiesų naudingas funkcijas – šaldytuvas, turintis specialias lentynas mėsai arba pieno produktams, kuriuos dažnai naudojame, gali būti puiki investicija, siekiant išlaikyti maistą šviežią ir tinkamą naudoti kuo ilgiau.