Džiovyklė yra jau nieko nebestebinantis, labai populiarus ir be galo naudingas buitinis prietaisas, naudojamas drabužiams, audiniams, avalynei ar net aksesuarams džiovinti. Tačiau, nepaisant jos populiarumo, tikrai gana nedaug žmonių žino, kaip tiksliai ji veikia ir kaip tinkamai ja naudotis.

Šiame straipsnyje supažindinsime su pagrindiniais džiovyklių tipais, jų veikimo principais, apžvelgsime, kaip šiuo įrenginiu tinkamai naudotis bei kokias klaidas žmonės daro dažniausiai, kai jomis naudojasi.

Džiovyklių tipai ir veikimo principas

Džiovyklės veikia leisdamos karštą orą į būgną, kuriame yra drabužiai, kad išgarintų drėgmę. Beveik visos džiovyklės dabar yra kondensacinės bei turi šilumos siurblius. Rečiau sutinkamos ir ventiliacinės, kur ventiliatorius pučia karštą orą būgno viduje. Tada drėgnas oras iš mašinos išstumiamas per ventiliacijos žarną, kurią galima prijungti tiesiai prie išorinės sienos arba lango. Kitu atveju kondensacija surenkama viduje ir po to išleidžiama į kanalizaciją.

Bet kokiu atveju, įrenginys naudoja elektros energiją tam, kad gamintų karštį ir išdžiovintų drabužius išgarindamas iš jų drėgmę.

Kaip tinkamai naudoti džiovyklę?

Nors džiovyklės nauda ir svarba yra tikrai didelės, tačiau ją reikia naudoti atsakingai, jeigu tikitės, kad ji tarnaus tiek, kiek norite arba tiek, kiek numato gamintojas.

Pirma, turėtumėte visada būti įsitikinę, kad būgnas nėra perkrautas. Perkrovus būgną sukuriama didelė įtampa ir tai turi įtakos džiovyklės veikimui. Antra, pasirinkite ciklą/programą, geriausiai tinkančią jūsų drabužių tipui ir audiniams, kuriuos įdėjote. Trečia, pasirinkite tinkamą temperatūrą pagal tų drabužių ar audinių poreikius. Galiausiai po kiekvieno naudojimo patikrinkite, ar filtre nesusikaupė pūkų bei nešvarumų ir nuosėdų, nes jeigu jų neišvalote, gali atsirasti nemalonūs kvapai bei mažėti įrenginio efektyvumas. 

Dažniausiai daromos klaidos, mažinančios džiovyklės ilgaamžiškumą

Dažniausiai daromos tokios klaidos: perkraunama, neišvalomas pūkelių filtras ir naudojama per aukšta temperatūra. Dėl perkrovimo drabužiai nedžiūsta tinkamai, o prietaisas turės veikti ilgiau, kad pasiektų tą patį rezultatą, todėl sunaudojama daugiau energijos. 

Neišvalius pūkelių filtro, gali sumažėti oro srautas. Dėl to džiovyklė perkaista. Galiausiai, naudojant per aukštą temperatūrą, gali būti pažeisti švelnūs audiniai. Be to – taip įrenginys patiria didesnę įtampą ir naudojate jo resursą bereikalingai.

Tam, kad išvengtumėte šių klaidų ir užtikrintumėte savo džiovyklės ilgaamžiškumą, visada laikykitės naudotojo vadove pateiktų nurodymų. 

Laikydamiesi šių paprastų veiksmų ir suprasdami, kaip veikia džiovyklės, kaskart turėsite puikiai išdžiovintus drabužius! 

Jeigu susidūrėte su problemomis, atėjo laikas technikos apžiūrai, remontui arba norite profesionalų paslaugų montuojant – kreipkitės į Salvata telefonu ir padėsime!

 

Jums rekomenduojama nuoroda – DŽIOVYKLIŲ REMONTAS