Elektros kainoms kylant į dar neregėtas aukštumas, šiandien yra itin svarbu žinoti savo elektros energijos sąnaudas. Nors boileris ir yra vienas naudingiausių prietaisų nuosavame name, dažnu atveju jis tampa ir daugiausiai elektros sunaudojančiu. Taigi, kiek gi elektros energijos sunaudoja boileris?
Visų pirma, derėtų atskirti elektrinį boilerį nuo kombinuoto. Pirmasis vandenį šildo elektrodais dideliame rezervuare, kuriame yra nuolat palaikoma optimali vandens temperatūra. Na, o kombinuotas boileris vandenį šildo degindamas dujas. Tiesa, jam veikti taip pat reikalinga elektra, tačiau jos sunaudojamas kiekis yra gerokai mažesnis – didžiąją dalį išlaidų palaikant kombinuoto boilerio veikimą sudaro dujų kaina. Toliau atliksime tikslesnius šių dviejų alternatyvų elektros sąnaudų paskaičiavimus.
Elektrinis boileris. Iš esmės, kuo didesnis boilerio vandens rezervuaras, tuo daugiau elektros energijos reikės jam įkaitinti iki optimalios temperatūros bei šią palaikyti. Na, o energijos sąnaudas yra gana nesunku paskaičiuoti žinant kokio galingumo boilerį turite. Pavyzdžiui, 5 kW elektrinis boileris talpinantis 50 l vandens vidutiniškai naudos 1 kW/h energijos. Jeigu boileris laikomas įjungtas 10 valandų per dieną, per parą jis sunaudos apie 10 kWh, o per mėnesį – apie 300 kWh. Jeigu už elektrą mokate 24 ct/kWh, per mėnesį boilerio veikimas kainuos apie 72 Eur.
Kita vertus, jeigu namuose naudojate galingesnį ir talpesnį boilerį, pavyzdžiui, 18 kW ir 220 l talpos, per valandą jis sunaudos vidutiniškai 4 kW. Kadangi tokio boilerio sąnaudos bus 4 kartus didesnės už aukščiau minėtas, už elektrą naudodami boilerį 10 valandų per parą taip pat mokėsite 4 kartus daugiau – apie 288 Eur.
Kombinuotas boileris. Kaip jau minėjome šis boileris vandenį šildo ne elektra, o deginant dujas. Vis dėlto, kombinuotas boileris taip pat naudoja elektros energiją. Šių prietaisų galingumas paprastai varijuoja nuo 50 iki 200 W, tad akivaizdu, kad ir energijos bus sunaudojama gerokai mažiau. Tarkime, kad naudojate 150 W galingumo kombinuotą boilerį. Jeigu jis veiktų pilnu pajėgumu visą parą (nors realiai taip niekada nebūna), per parą sunaudotų 3,6 kWh energijos, o per mėnesį – apie 108 kWh. Tačiau iš tikrųjų sąnaudų bus 2-5 kartus mažiau. Kita vertus, derėtų nepamiršti, kad kombinuotas boileris naudoja dujas, tad skaičiuojant išlaidas reikėtų atsižvelgti ir į jų kainą bei sunaudojimą.
Taigi, elektros sąnaudos priklauso nuo boilerio tipo ir galingumo, tačiau jas nesudėtinga paskaičiuoti. Siekiant sutaupyti, boilerį galima laikyti įjungtą trumpesniam laikotarpiui ir atitinkamai planuoti karšto vandens naudojimą.
Svarstote apie boilerio montavimą savo namuose? O galbūt reikalingas remontas jau turimam boileriui? Visada galite kreiptis į mūsų specialistus, kurie išties profesionalią pagalbos ranką!
Jums rekomenduojama nuoroda – BOILERIŲ REMONTAS