Pripažinkime – skalbimas – tai darbas, kurį visi turime atlikti. Laimei, dabar visą sunkų darbą atlieka skalbimo mašinos, o dar jei turime ir džiovyklę, rūpesčių beveik nebelieka. Drabužius ar audinius tada pasidaro paprasta ir išplauti, ir galima juos iš karto išdžiovinti bei įsidėti į stalčių ar spintą.

Tačiau ar žinojote, kad kai kurių daiktų niekada negalima dėti į džiovyklę? Nors dauguma iš mūsų nuo rūpesčių išsisuks viską sudėdami į džiovyklę ir tikėsis geriausio tiesiog sukryžiavę pirštus, yra tam tikrų daiktų, kurių džiovinimas tokiu būdu jiems ar net pačiai džiovyklei gali pakenkti. Apžvelkime daiktus, kurių negalima dėti į džiovyklę.  

Ne viskas yra taip, kaip atrodo

Pavyzdžiui, daugelį sintetinių audinių, tokių kaip spandex (naudojamas sportinės aprangos gamyboje) ir likra, gali pažeisti aukšta džiovinimo temperatūra. Net jei ant audinio yra užrašas, simbolis „patvarus” arba „galima skalbti skalbimo mašinoje”, tai dar nereiškia, kad turėtumėte jį dėti į džiovyklę ar įjungti džiovinimo režimą. Taip pat reikėtų vengti į vidų dėti švelnius audinius, tokius kaip šilkas ir aksomas. 

Nieko gero nebus, jeigu į džiovyklę dėsite riebalų ar aliejų įsigėrusių virtuvės rankšluosčių. Juos pakabinkite džiūti ore, nes riebalai ir aliejai gali pažeisti džiovyklės būgną bei jūsų drabužius… 

Taip pat reikėtų vengti sunkių daiktų, pavyzdžiui, rankšluosčių ir vonios kilimėlių džiovinimo džiovyklėje. Labai sunkūs objektai gali sugadinti ir išbalansuoti mašinos būgną arba karštame ore sulipti bei susiglamžyti, taip sumažinant jų sugeriamumą. Vietoje to geriausia bus šiuos daiktus pakabinti ant skalbinių virvės lauke arba džiovinti įprastu būdu.

Kaip pasirinkti tinkamą skalbinių džiovyklės nustatymą? 

Kaip ir skalbiant, taip ir džiovinant svarbu pasirinkti tinkamą nustatymą. Jei nesate tikri, patikrinkite ant daiktų esančią priežiūros etiketę, nes joje bus nurodyta, koks ciklas tinka jūsų audinio tipui. Kai kada aiškiai nurodoma, kad audinys ar rūbas netinka džiovyklei. 

Jei nesate tikri, visada būkite atsargesni ir nustatykite žemiausią temperatūrą bei kukliausią džiovinimo ciklą arba net nerizikuokite, jeigu rūbas – per brangus materialia arba nematerialia prasme. 

Galiausiai, po kiekvieno naudojimo būtinai ištuštinkite pūkelių filtrą, nes dėl susikaupusių pūkelių vėliau gali kilti problemų.

Kas atsitiks, jei netyčia į džiovyklę įdėsiu drabužius, kurių į džiovyklę dėti nevalia?

Jei netyčia džiovyklėje išdžiovinsite daiktą, kurio ten negalima dėti, tai jį, tikriausiai apgadinsite arba sugadinsite. Priklausomai nuo audinio, jis gali susitraukti, išblukti ar net išsilydyti… 

Džiovinant džiovyklėje apsimoka būti atsargiems. Atidžiai skaitydami etiketes, pasirinkdami tinkamą režimą ir neperkraudami džiovyklės galite su mažesnėmis energijos sąnaudomis sėkmingai išdžiovinti pačius įvairiausius rūbus ir audinius. Sėkmės!