Pagrindiniai kriterijai, pagal kuriuos naują kaitlentę išsirinkti bus lengviau

Renkantis bet kokią buitinę techniką, pasidaro sunku. Glumina pasirinkimų gausa, aplinkinių atsiliepimai ir, žinoma, kainų skirtumai. Ieškant naujos kaitlentės savo virtuvei, paieškos laukelyje iškyla trys pagrindiniai žodžiai: dujinė, elektrinė ir indukcinė. Kurią rinktis ir kodėl? Pateikiame pagrindinius kriterijus, kuriuos apmąsčius į parduotuvę pirkti šios buitinės technikos eisite tikrai drąsiau.

Indukcinių ir elektrinių kaitelenčių saugumas

Jeigu turite mažamečių vaikų ar tiesiog bijote nelaimingų atsitikimų kasdienybėje, dujinė kaitlentė turbūt neturėtų atsirasti pirkinių sąrašo viršūnėje. Saugumo atžvilgiu, tiek indukcinės, tiek elektrinės kaitlentės yra puikios. Pirmoji iš esmės prisiderina prie dedamo indo kaitindama tik jį, o ir šiaip neretai turi nemažai specialių sensorių, kurie prisideda prie saugumo užtikrinimo. Pavyzdžiui, reaguoja į ištekėjusį vandenį. Elektrinės kaitlentės irgi yra ne ką prastesnės – dauguma jų turi specialų užraktą nuo vaikų, tad smalsumas ir nesaugūs žaidimai neprives prie nelaimės. Taip pat įrengtas laikmatis praneš, kada maistas yra paruoštas taip išvengiant nepasisekimų virtuvėje ir jų sukeltų grėsmių.

Kaitlenčių priežiūra

Kalbant apie tai, kokią kaitlentę prižiūrėti būtų lengviausia, tikrai galima išskirti tiek elektrinę, tiek indukcinę. Šios inovacijos kovoja tarpusavyje – indukcinė yra dalinai patogesnė, nes jos veikimo principas reiškia, jog kaitinamas bus tik padėtas indas, tad išbėgęs vanduo ar iškritę šalia maisto likučiai taip lengvai neprilips. Elektrinė kaitlentė dėl to šiek tiek nusileidžia – per visą ovalo plotą kaitinamas iškritęs maistas priskrenta, o išbėgęs vanduo formuoja dėmes. Nors pastebėtina, kad palyginus šį pasirinkimą su dujine kaitlente, priežiūra skųstis neturėtumėte. Juk lygų elektrinės kaitlentės paviršių išvalyti bus daug lengviau nei tą, kuriame dar reikia nuimti specialius degiklius.

Kaina

Kitas svarbus aspektas, į kurį dauguma žmonių labai atkreipia dėmesį, yra kaina. Kiek galite išleisti pirkdami įrenginį ir jį naudodami? Apie tai pagalvoti irgi reikėtų. Pačių kaitlenčių kaina labai skiriasi vien dėl medžiagų, iš kurių kaitlentės gaminamos, skirtumo ir papildomų funkcijų skaičiaus. Būtent dėl to turėtumėte apsispręsti, kokios funkcijos domina, kokios tikrai ne. Visgi, dalykas, kurį jau dabar galite apgalvoti – lėšų skyrimas įrenginio naudojimui. Pigiausia yra investuoti (aišku, namuose esant dujų tiekimui) į dujinę kaitlentę, nes ši finansiškai reikalauja mažiau lėšų nei elektrinė kaitlentė. Indukcinės kaitlentės yra gana taupios, tik nepamirškite, kad, nusprendus įsigyti tokią, turbūt senas keptuves reikės kažkam atiduoti ir investuoti teks į specialius indus, kurių dugno pagrindą sudaro feromagnetinis lydinys.