Remontuoti ar keisti prietaisą?
Pagrindiniai buitiniai prietaisai gali būti dideli kaštai, o atėjus laikui taisyti ar keisti prietaisus, jie gali kelti stresą. Kaip ir bet kuris vartotojas, turintis daugiau išlaidų, tikriausiai norite kuo ilgiau pratęsti savo prietaisų tarnavimo laiką ir pasirinkti tinkamiausią laiką juos pakeisti. Nuspręsti, ar laikas taisyti ar pakeisti prietaisus, gali būti sunku, tačiau yra keletas bendrų gairių padėti tau. Atsakius į šiuos penkis klausimus gali paaiškėti, kuris variantas jums tinka:
Kiek kainuos remontas?
Turėtumėte apsvarstyti galimybę pakeisti prietaisą, jei jo taisymo išlaidos viršija 50 procentų naujo prietaiso kainos. Sprendžiant, ar taisyti ar keisti prietaisus, taip pat svarbu atsižvelgti į atsarginių dalių kainą ir prieinamumą. Tačiau, taip pat reikia atsižvelgti į naujo prietaiso įrengimo kainą ir logistiką.
Kiek senas yra per senas?
Jei svarstote, kada pakeisti prietaisus, naudokite vidutinį gyvenimo trukmę kaip gerą atskaitos tašką. Vidutinė pagrindinių buitinių prietaisų gyvenimo trukmė (metais) yra tokia: Indų plovimo mašina: 9, džiovyklė: 13 metų ir taip toliau. Buitinių prietaisų gyvenimo trukmė skiriasi priklausomai nuo jų naudojimo ir priežiūros. Svarstydami prietaiso taisymą ar keitimą, taip pat atkreipkite dėmesį, ar prietaisui vis dar taikoma garantija. Jei prietaisui yra mažiau nei metai, jis tikriausiai vis tiek turi garantiją, apimančią dalis ir darbą, todėl jo remontas jums nieko nekainuos.
Ar jums reikia energiją taupančio prietaiso?
Energijos sąnaudos yra dar vienas svarbus veiksnys sprendžiant, ar taisyti, ar keisti prietaisus. Jei jūsų seno prietaiso energijos vartojimo efektyvumas yra žemesnis nei naujų modelių, jį išjungę ilgainiui galite sutaupyti daugiau pinigų. Gali būti, kad galėsite atidėti prietaiso remontą arba jį pakeisti, laikydamiesi kelių geros techninės priežiūros praktikų.
Ar geresnė priežiūra gali prailginti jūsų prietaiso tarnavimo laiką?
Gali būti, kad galėsite atidėti buitinės technikos remontą arba jį pakeisti, laikydamiesi kelių geros priežiūros praktikų. Pavyzdžiui, drabužių džiovyklėje tikriausiai bent kartą per metus reikia patikrinti išmetimo angą, kad įsitikintumėte, jog oras teka tinkamai. Jei tai padarysite, tai tikriausiai pailgins džiovyklos gyvenimą. Kitas patarimas yra išsiurbti šaldytuvo kondensatoriaus ritinius, esančius šaldytuvo gale arba apačioje, kad pašalintumėte dulkes ir kitas šiukšles, dėl kurių įrenginys gali naudoti daugiau elektros energijos, kad būtų vėsus. Reguliariai eksploatuojant indaplovę ir neperkraunant skalbyklės bei džiovyklės, šie prietaisai ilgiau tarnaus.
Kada keisti prietaisus?
Pasirinkimas taisyti ar pakeisti prietaisus priklauso nuo jūsų, tačiau patikrinę šį sąrašą prieš nuspręsdami, galite užtikrinti, kad išleisite pinigus protingai ir gausite labiausiai vertinamus rezultatus. Taigi, nepamirškite turėti santaupų tik tokiu būdu nepatirsite problemų su išlaidomis, jei prietaisui reikės netiketo remonto ar net reikėtų jį pakeisti nauju.