Skalbimo mašina – kaip tinkamai prižiūrėti?

Neretai dauguma mūsų tvarkydamiesi namų aplinką nė nepagalvojame apie tai, jog įrenginiai, kurie patys atlieka valomąją funkciją, taip pat reguliariai turėtų būti prižiūrimi. Skalbimo mašina – prietaisas, kuriam patikime visus savo mylimiausius drabužius ir galvojame, kad proceso metu skalbimo mašinos vidus irgi valosi. Iš tiesų, reikėtų atsižvelgti į tai, kad tiek norint išsaugoti gerai funkcionuojantį įrenginį, tiek palaikyti tikrą švarą, skalbimo mašiną irgi reikia tinkamai prižiūrėti.

Kasdieniai įpročiai, kurie padės išlaikyti švarą skalbimo mašinoje:

  • Pasistenkite įdėdami rūbus skalbimui turėti omenyje, kiek laiko truks visas procesas. Paprasčiausiai, nepalikus išplautų skalbinių viduje tūnoti kelioms valandoms ir išėmus juos nedelsiant neleisime įrenginyje kauptis drėgmei ir atsirasti pelėsiui. 
  • Visada po skalbimo stenkitės palikti atviras dureles, kad skalbimo mašinos vidus išsivėdintų ir po skalbimo likusi drėgmė greičiau išgaruotų. Tai garantuos ilgametę prietaiso naudą, kuri nereikalaus skambučių specialistams ir didelių išlaidų.

Kaip valyti skalbimo mašiną?

  • Geriausia, norint skalbimo mašinoje palaikyti švarią terpę be kalkių, pelėsio ir įvairių nuosėdų, rekomenduojama atlikti reguliarų kasmėnesinį prietaiso valymą. Pasirinkimas kokiais būdais ar priemonėmis kovosite su nešvara priklauso tik nuo Jūsų. Labiausiai specialistai, dirbantys šių įrenginių taisymo ir priežiūros srityje, siūlo į pagalbą pasitelkti tiesiog pačią techniką. Viskas gana paprasta – skalbdami rūbus pasitelkite aukštesnės temperatūros programą, kuri nėra palyginus trumpa. Juk pavojingos bakterijos žūva aukštoje temperatūroje, o apie tai nė nepagalvojame. Ypač, kai beskubėdami mėgstame skalbimo procesą trumpą ir greitą.
  • Jei galvojate, kad reguliaraus skalbimo aukštesnėje temperatūroje neužteks, galite išbandyti įvairias priemones. Vieni žmonės mėgsta valyti šį įrenginį su gana natūraliomis, namuose randamomis priemonėmis, kiti pasitelkia stipresnes valymo prekių asortimente randamas priemones. Antrąjį pasirinkimą rinkitės tik tuomet, kai žinote, kad tikrai neturite jokių alergijų ir Jums nėra parankesni ekologiški pasirinkimai. 
  • Reguliarus skalbimo mašinos dalių valymas nereikalauja specifinių priemonių, bet yra be galo svarbus. Tiek stalčiuko, tiek gumelės priežiūrai galite pasitelkti paprastą muilą ir nenaudojamą dantų šepetuką. Bent kartą per mėnesį skyrę laiko tokiam valymo procesui, skalbimo mašinos funkcionalumu bei spinduliuojančia švara turėtumėte džiaugtis dar ilgai.

Galų gale, atsiradus poreikiui, skalbimo mašiną tikrai vertėtų patikėti šios srities specialistams. Šie ne tik pateiks patarimų iš ilgametės praktikos dirbant su tokiais įrenginiais, bet ir laiku nustatys, kokias dalis reiktų keisti arba dažniau valyti.