Tai būtina žinoti prieš atliekant prietaisų remontą

Prietaisai sunkiai dirba metai iš metų, paprastai be problemų. Juos lengva laikyti savaime suprantamu dalyku. Rezultatas yra tas, kad prietaisui sugedus galite likti nuostolingi — nežinote, kaip jis veikia, neįsivaizduojate, kodėl jis nustojo veikti, ir tikrai nežinote, kaip jį suremontuoti. Kokie variantai? Galite sumokėti profesionalui, kad jis sutvarkytų, arba galite pats išspręsti problemą, tačiau turite žinoti, kad galite dar labiau pabloginti prietaiso būklę.

Smulkūs prietaisai paprastai yra gana paprasti aparatai. Jie gali susidaryti iš paprasto kaitinimo elemento, ventiliatoriaus, peilių rinkinio arba besisukančių plakiklių, pritvirtintų prie pavaros veleno; arba jie gali turėti dvi ar tris paprastas mechanines jungtis. Šių prietaisų remontas paprastai yra atitinkamai paprastas. Dideli prietaisai yra sudėtingesni — vienas pagrindinių prietaisų, pvz., Skalbimo mašina, gali turėti variklį, laikmatį ir siurblį, taip pat įvairius vožtuvus, jungiklius ir solenoidus. Naudojant tokio tipo prietaisus, gali kilti problemų su valdymo įtaisais arba mechaniniais / galios komponentais. Valdymo įrenginio gedimas gali turėti įtakos vienai operacijai arba visam prietaisui; mechaninio / maitinimo įtaiso gedimas paprastai veikia tik tas funkcijas, kurios priklauso nuo to įrenginio. Sugedus pagrindiniam prietaisui, žinoti, kaip diagnozuoti problemą, yra taip pat svarbu, kaip žinoti, kaip ją išspręsti.

Norėdami tiksliai sužinoti, kokia yra problema, turite patikrinti kiekvieną paveiktos sistemos dalį, kad rastumėte netinkamai veikiančią dalį. Tai nėra taip sunku, kaip atrodo, nes prietaiso komponentai veikia kartu logiška seka. Pradėdami nuo paprasčiausių galimybių, galite išbandyti komponentus po vieną ir išskirti gedimo priežastį.

Yra trys labai svarbios taisyklės, kurių turite laikytis, kai bandote taisyti bet kokio tipo prietaisą. Niekada nesistenkite sutaupyti laiko ar pinigų ignoruodami šias taisykles. Visiškai nieko neišsaugosite, galų gale pakenksite sau ar sugadinsite prietaisą.

 Prieš bandydami prietaisą nustatyti problemą ar atlikti bet kokius remonto darbus, visada įsitikinkite, kad elektros energijos tiekimas ir (arba) dujų tiekimas į prietaisą yra atjungtas. Jei atlikę remontą įjungiate maitinimą, kad patikrintumėte savo darbą, nelieskite prietaiso; tiesiog įjunkite maitinimą ir stebėkite. Jei reikia koreguoti, prieš juos atlikdami išjunkite maitinimą.

Sugadintas ar netinkamai veikiančias dalis pakeiskite naujomis, specialiai tam prietaisui pagamintomis dalimis. Jei negalite rasti tikslaus sugedusios dalies pakeitimo, gerai pakeisti panašią dalį, jei ji telpa į seną vietą. Tokiu atveju remkitės gamintojo instrukcijomis, kaip įdiegti.

Maitinimo trūkumas yra dažniausia prietaiso gedimo priežastis. Prieš pradėdami testavimo ir diagnostikos procesą, atlikite šiuos išankstinius veiksmus:

Patikrinkite, ar prietaisas tinkamai ir tvirtai prijungtas, ar laidas, kištukas ir lizdas veikia tinkamai. Patikrinkite, ar pagrindiniame skydelyje ir atskirame skydelyje nėra sudegę saugikliai ar suveikę automatiniai jungikliai.

Nenorite gaišti laiko remontuojant sugedusius prietaisus? 

Sugedus buitinės technikos prietaisui, geriau pasitikėti profesionaliu buitinės technikos remonto įmonės paslaugomis nei pirkti naują įrangą ar bandyti suremontuoti patiems. Prietaisai gali būti sudėtingi ir turėti įvairias sistemas ir komponentus, todėl tik specialistas gali tiksliai diagnozuoti problemą ir išspręsti ją. Pasitikėkite profesionalais, kurie turi žinių ir įgūdžių išspręsti gedimus ir atkurti buitinės technikos veikimą, taip ilgindami jų tarnavimo laiką ir išvengdami brangaus naujo įrengimo.