Televizoriaus priežiūra – ką vertėtų prisiminti?

Kalbant apie įvairius laisvo laiko praleidimo būdus, namuose jų susikuriame begalę. Gyvendami tokiame skaitmenizuotame pasaulyje iš rankų nepaleidžiame telefonų bei planšečių, mėgstame kompiuterinius žaidimus, o ką jau kalbėti apie filmų ir serialų peržiūrą televizoriuose. Smagu, kad žmonija taip tobulėja ir randa vis naujų būdų, stimuliuojančių mūsų pojūčius, tačiau nereikia pamiršti, kad pačius įrenginius irgi reikia prižiūrėti. Jei norime dar ilgai mėgautis įvairiomis laidų programomis ar romantiniais filmais, televizoriaus priežiūra turėtų būti mūsų prioritetas.

Ekrano valymas

Dulkes reguliariai valyti reikia ne tik nuo stalų, bet ir nuo tokio įrenginio kaip televizoriaus ekrano. Tai patartina daryti bent kartą per savaitę, norint išlaikyti puikią ekrano būklę. Parduotuvėse ieškokite specialių valiklių ir nepamirškite, kad LED bei LCD ekranams niekada negalima pasitelkti sausų šluosčių – nerizikuokite, taip galite pažeisti ir subraižyti ekrano paviršių. Kartais net puikiausiai išreklamuoti valikliai televizoriui gali netikti. Gudrybė tokia – peržiūrėkite valiklio ingredientų sąrašą: jei jame nėra alkoholio, ekrano tikrai nepažeisite. Kitas patarimas – nevalykite ekrano, kai televizorius yra įjungtas. Taip nei realiai matysite, kur valymui reiktų skirti daugiau dėmesio, nei galėsite greitai ir paprastai nuvalyti susikaupusius nešvarumus dėl įkaitusio ekrano.

Rėmo valymas

Pastebėta, kad ekrano valymui dėmesio skirti reikia daugiau. Rėmo valymas, kitu atveju, yra gana paprastas – jį užtenka perbraukti sausa šluoste, o specialias valymo priemones vertėtų pasitelkti tik tuo atveju, jei ant jo yra likę įsisenėjusių dėmių, kurių paprastai nenuvalysi.

Kur laikyti televizorių?

Turbūt niekada nesusimąstėte, kad net aplinka, kurioje įrenginys yra, turi jam įtakos. Iš tiesų, svarbu televizorių laikyti nedrėgname kambaryje, kuriame iš esmės nebūna staigios temperatūrų kaitos. Tiek drėgmė, tiek šalta arba karšta temperatūra gali sutrikdyti įrenginio veiklą – pakinta ryškumas, garsas ir gana greitai atsiranda naujos problemos, o tuomet vienintelis būdas jas tvarkyti yra vežti pas specialistus. Taip pat labai svarbi bendra kambario tvarka. Kartais įsigiję naują daiktą jį pradedame dažnai valyti ir stengiamės išsaugoti jo pirminę išvaizdą. Tai puiku, tačiau nepamirškite, kad aplink besikaupiančios dulkės irgi gali patekti į įrenginio vidų ir pakenkti televizoriaus funkcionalumui.