Vandens šildytuvas – buitinės technikos įrenginys, kurį namuose turintys žmonės tik patvirtins, kad už jį sumokėjo didelius pinigus. Investuojant į buitinę techniką, kuri tarnauja mums galima sakyti kiekvieną mielą dieną, norisi išlaikyti jos ilgaamžiškumą ir normalų funkcionalumą. Deja, tačiau daugumą prietaisų, tarp jų ir vandens šildytuvus, tinkamai prižiūrėti neretai pamirštame. Tad kaipgi tai padaryti tinkamai?

Pirmiausia, vandens šildytuvą montuokite tinkamoje patalpoje

Žinoma, kad perkant ir statant tokį masyvų įrenginį norime išrinkti kuo labiau strategišką vietą. Tokią, kurioje boileris puikiai tilps, atliks savo funkcijas ir netrukdys praeiti. Taip dažniausiai išsirenkame vietą, kurioje mažiau būname ir kurioje didelių patogumų nerasta. Tai logiškas pasirinkimas, tačiau nepamirškite, kad norint išlaikyti vandens šildytuvą nepažeistą reikia rinktis šiltesnę patalpą. Paprasčiausiai, gūdi ir šalta patalpa rūsyje neretai reiškia, jog joje stūksantis boileris greičiau suges ir keliaus į remontą. Jeigu sausesnės vietos namuose, kur galite pastatyti boilerį, nėra, retkarčiais, ypač žiemos metu, čia galite atnešti oro šildytuvą. Taip tikimybę išlaikyti vandens šildytuvą geros būklės tik padidinsite.

Antra, nepamirškite vandens šildytuvo išvalyti

Specialistai ir buitinės technikos gamintojai rekomenduoja boilerius pasistengti išvalyti bent kartą į metus. Tai yra tikrai palyginti retas, bet labai svarbus darbas namuose. Nuo šylančio vandens besikaupiančios kalkės gali sukelti didelių bėdų – blokuodamos sistemą jos priverčia įrenginį sunaudoti daugiau energijos ir ilgainiui mažina jo pajėgumą. Dėl šių priežasčių valant boilerį vandenį reikia išleisti (aišku, jį išjungus ir palikus atvėsti), o kaitinimo elementus reikėtų išimti ir kruopščiai išvalyti. Proceso metu galima pakeisti ir vandens šildytuvo gumeles bei anodus. Žinoma, nepamirškite prižiūrėti įrenginio ir iš išorės. Reguliariai nuvalykite vandens šildytuvą su lengvai sudrėkinta šluoste.

Trečia, stebėkite vandens šildytuvo veiklą

Vienas puikiausių indikatorių, kad reikia išvalyti ar patikrinti šį įrenginį, yra jo funkcionalumas. Jei pastebėjote, kad vanduo nebeįšyla taip greitai kaip anksčiau, gali būti, kad atsirado problemų su termostatu arba kaitinimo elementu. Atsiradus neaiškiems garsams, irgi vertėtų įrenginį apžiūrėti ir išvalyti. Svarbiausia, nebijokite kreiptis pagalbos į specialistus, nes kiekvienos problemos patys nenustatysite arba neturėsite sąlygų sutvarkyti.