Ar boileriui reikalingas išsiplėtimo indas?

Jeigu turite nuosavą vandens šildytuvą, tikriausiai esate girdėję ir apie jo išsiplėtimo indą. Na, o jeigu ne – pats metas sužinoti kas tai yra. Taip pat atsakysime į natūraliai kylantį klausimą – ar kiekvienam boileriui yra reikalingas šis indas?

Jeigu ieškote trumpo atsakymo – jis yra tvirtas taip. Išsiplėtimo indas reikalingas kiekvienam boileriui, tiek elektriniam, tiek kombinuotam, o jo neturint smarkiai rizikuojate sugadinti vieną ištikimiausių savo pagalbininkų namuose. Tačiau kas jis ir kam jis reikalingas?

Bet kokie vandens šildymo procesai yra susiję su tūrio ir slėgio pakitimais. Šildamas vanduo ne tik kaista ir garuoja, bet ir plečiasi. Elektrinio boilerio viduje be išsiplėtimo indo susidaro itin didžiulis slėgis, kuris gali būti pavojingas darniai sistemos veiklai. Vandens išsiplėtimo indas – tai nedidelis rezervuaras, skirtas suvaldyti boileryje kylantį slėgį dėl vandens kaitimo. Šylantis ir besiplečiantis vanduo patenka į šią talpą ir taip sumažina boilerio viduje esantį slėgį, o vandeniui vėstant vanduo patenka atgal į boilerį. Be šio proceso, boilerio viduje kylantis slėgis dėl vandens plėtimosi gali pasiekti kritinį lygį ir sugadinti svarbius šildytuvo komponentus ar vožtuvus – neatlaikę spaudimo šie gali lemti, kad boileryje šildomas vanduo išsilies į kambarį. Vandens kaitimą boileryje galite įsivaizduoti kaip pilno, sandariai uždaryto puodo virimą. Tikriausiai galite įsivaizduoti kuo tai pasibaigtų.

Kombinuotiems boileriams išsiplėtimo indas taip pat reikalingas – nors jis ir neturi didelio vandens rezervuaro, vanduo vis tiek keliauja vamzdžiais, o kaisdamas plečiasi. Vėlgi, kylantis slėgis gali gadinti įvairius mechanizmus ir vožtuvus, o blogiausiu atveju viskas baigtųsi netikėta vandens katastrofa namuose.

Taigi, išsiplėtimo indas – itin didelės svarbos komponentas kiekvienam boileriui. Jeigu jūsų vandens šildytuvas dar neturi šio indo, turėtumėte paskubėti ir jį susimontuoti kaip galima greičiau. Kiekviena papildoma diena be išsiplėtimo indo – rizika jūsų boileriui ir namams.

Nežinote kokį išsiplėtimo indą reikėtų montuoti ir kaip tai padaryti? O galbūt reikalingas remontas ar kitos paslaugos, susijusios su jūsų boileriu? Kreipkitės į mus – esame profesionalių specialistų komanda, kuri pasirūpins, kad jūsų vandens šildymo sistema veiktų nepriekaištingai!