Kas yra defektinis aktas?
Defektinis aktas draudimui – tai oficialus dokumentas, kuriame fiksuojami turto pažeidimai, atsiradę dėl draudiminio įvykio, pvz., gaisro, užliejimo ir pan. Šis aktas yra itin svarbus įrodymas draudimo bendrovei, kad tam tikras įvykis tikrai įvyko. Jis taip pat nurodo tai, kokie nuostoliai buvo padaryti.
Dažniausiai defektiniame akte būna nurodoma ši informacija (pavyzdys):
- Kas tiksliai sugadinta;
- Pažeidimų pobūdis ir mastas;
- Įvykio data ir aplinkybės;
- Defektų priežastys;
- Vizualiniai įrodymai (jei įmanoma juos gauti).
Kam reikalingas defektinis aktas?
Defektinis aktas yra reikalingas tuomet, kai norima įvertinti žalos mastą ir nustatyti, kaip atsirado pažeidimai. Šis dokumentas taip pat būtinas draudimo išmokoms gauti.
Defektinis aktas:
- Dokumentuoja žalą, o tai sukuria oficialų įvykio įrodymą, kuris gali būti svarbus draudimo bendrovėms;
- Padeda įvertinti remonto sąnaudas;
- Nurodo defekto priežastį, aiškiai apibrėždamas, kokios aplinkybės sukėlė gedimą;
- Padeda gauti draudimo išmoką. Tai svarbus dokumentas, leidžiantis draudimo bendrovei įsitikinti, kad padaryta žala tikrai atitinka draudimo sąlygas;
- Suteikia daugiau aiškumo ir skaidrumo, nes juo gali remtis visi suinteresuoti asmenys.
Kaip gauti defektinį aktą draudimui?
Nerimaujantys dėl to, kaip gauti defektinį remonto aktą, gali jaustis ramiau – „Salvata“ meistrai viskuo pasirūpins už Jus. Jeigu turite būsto ar namų technikos draudimą, išrašysime aktą, kurį galėsite pateikti draudimo bendrovei.
„Salvata“ meistrą galite išsikviesti į namus arba sugedusią techniką mums atvežti patys. Nustatysime gedimus ir pateiksime remonto sąmatą/patikros aktą. Tuomet galėsite perduoti jį savo draudimo bendrovei ir gauti pilną arba dalinę kompensaciją, priklausomai nuo sutarties sąlygų.
Svarbu paminėti, kad dažniausiai specialaus draudimo buitinei technikai nereikia. Jei turite būsto draudimą, tikėtina, kad namuose esantys prietaisai jau yra apdrausti. Pavyzdžiui, imant paskolą, privaloma įsigyti bent paprastą būsto draudimą. Įprastai jis taikomas išorinėms rizikoms (pvz., įtampos svyravimams) ir netyčiniams nuostoliams, atsiradusiems dėl jūsų pačių veiksmų (pvz., nukritęs puodas sudaužė kaitlentės stiklą). Kai kurios bendrovės taip pat draudžia nuo vidinių buitinės technikos gedimų. Tad atidžiai patikrinkite turimo draudimo sąlygas.
Kai kurie žmonės nerimauja dėl to, kad sugedusios buitinės technikos remontuoti apskritai neapsimoka. Tačiau skubame priminti, jog kreipdamiesi į mus niekuo nerizikuojate, nes sugedusio prietaiso patikrą bei meistro diagnostiką draudimo įmonės dažniausiai apmoka net ir tuo atveju, jeigu defektas neatitinka kompensavimo kriterijų pagal jūsų turimą sutartį.
Defektinio akto pateikimas draudimo bendrovei
Jeigu susidūrėte su įvykiu, kuris gali būti laikomas draudiminiu, svarbu tinkamai užpildyti ir pateikti defektinį aktą draudikui:
- Patyrus žalą, pirmiausia turite kuo skubiau pranešti draudimo bendrovei apie susidariusią situaciją;
- Jeigu įmanoma, papildomai kaupkite įvairius įvykio įrodymus, pvz., nuotraukas, vaizdo įrašus ir pan.;
- Draudimo bendrovė gali paskirti savo ekspertą, kuris atvyks į vietą ir įvertins padarytą žalą. Tuomet atsakingas asmuo parengs defektinį aktą. Tikėtina, kad jums patiems dokumento šablonas nebus reikalingas, tačiau jį galite rasti internete;
- Kita vertus, tam tikrais atvejais defektinį aktą gali surašyti ir remonto meistras. „Salvata” bendradarbiauja su draudimo bendrovėmis, todėl galime paruošti Jums reikalingus dokumentus;
- Gautus dokumentus reikia pateikti draudimo bendrovei. Dažniausiai tai daroma nuotoliniu būdu;
- Viskas! Belieka laukti, kol bendrovė įvertins, ar įvykis atitinka draudimo sąlygas. Kai kuriais atvejais jūsų gali būti prašoma pateikti tam tikrą papildomą informaciją, patikslinti detales ir pan.;
- Jeigu įvykis atitinka draudimo sąlygas, bendrovė priims sprendimą dėl žalos dydžio ir išmokos sumos.
Dažniausiai užduodami klausimai
Kiek laiko galioja defektinis aktas?
Remonto defektinis aktas neturi konkretaus galiojimo laiko. Kiekviena draudimo sutartis gali numatyti tam tikrą terminą, per kurį turite pranešti apie įvykį ir pateikti reikalingus dokumentus.
Kiek kainuoja defektinio akto išdavimas?
Defektinio akto išdavimas yra įtrauktas į bendrą apžiūros/remonto kainą.
Ar reikia pateikti papildomų dokumentų kartu su defektiniu aktu?
Tai priklauso nuo draudimo bendrovės ir konkretaus įvykio. Dažniausiai prašoma pateikti ne tik defektinį aktą, bet ir technikos pirkimo dokumentus, kurie padeda įvertinti jos vertę.
Ar draudimas gali atmesti defektinį aktą?
Taip. Mes negalime garantuoti, kad draudimo bendrovė kompensuos Jūsų patirtas išlaidas.