Ar galima džiovinti batus džiovyklėje?

Jei norite tinkamai pasirūpinti savo avalynę, paprasčiausiu sprendimu atrodo galimybė juos nunešti į profesionalią batų valyklą ar priežiūros centrą. Tačiau tai nemažai kainuoja, tiek laiko, tiek finansų prasme. Daug kas renkasi batus prižiūrėti ir valyti namuose bei juos net ryžtasi skalbti ar plauti. 

Tačiau išskalbti ar išplauti jie ilgai džiūva. Gali kilti pagunda panaudoti džiovyklę procesui paspartinti. Tačiau ar tai daryti saugu?

Tiesa apie batų džiovinimo saugumą džiovyklėje

Ar naudoti džiovyklę batams džiovinti yra saugu priklauso nuo jūsų batų tipo. Jeigu batai yra labai brangūs, svarbūs ar pagaminti iš delikačių medžiagų, patartina nedėti jų džiovyklę, nes procesas gali pakenkti. 

Be to, kad kenkia medžiagoms ir gali ištampyti arba sutraukti batus, netinkamas džiovinimas gali sukelti ir avalynės deformaciją, tad po džiovinimo avalynė susitrauks arba nebebus tokia patogi. Net ir batų gamintojai, kaip Nike, pataria, jeigu tik įmanoma naudoti kitus metodus džiovinti avalynės poroms. 

Tad, jeigu batai yra labai svarbūs ar brangūs, geriau atidėkite juos arčiau radiatoriaus arba leiskite išdžiūti visiškai natūraliai.

Kaip saugiai išdžiovinti avalynę džiovyklėje (5 žingsniai)

Nepaisant daug perspėjimų ir neigiamos informacijos, pasirodo, kad džiovinti savo batelius džiovyklėje galima, jei imsitės atsargumo priemonių. Avalynė ne iš odos ar zomšos paprastai gali atlaikyti džiovyklėje sukeliamą karštį, jei tik nepaliksite jos ten per ilgai. Geriausia – džiovinti trumpiau trunkančiomis programomis. Pasidalinsime 5 žingsnių programa, kaip saugiai džiovinti avalynę džiovyklėje.

  1. Visų pirma, patikrinkite savo batų viduje esančią etiketę. Joje galite matyti ar batai yra tinkami džiovinimui džiovyklėje. Pavyzdžiui, jei ant etiketės matote kvadratą su X, nedžiovinkite jų mašinoje. Jei kvadratėlyje yra apskritimas, batus galite džiovinti žema kaitra. Rekomenduojame džiovinti tik tekstilinius, medvilninius ar iš poliesterio pagamintus batus (jeigu nebeliko etiketės).
  2. Suriškite abu batus tarpusavyje raišteliais ir suimkite už mazgelio.
  3. Jeigu turite specialų maišelį džiovinimui-skalbimui, įdėkite batus į jį. Jeigu maišelio nėra, pasistenkite uždaryti gaubtą taip, kad bateliai kabotų tiesiai, viduryje būgno. Tam, kad tai pavyktų, lėtai priverkite raištelius su gaubtu, kol laikote už mazgo.
  4. Pasirinkite džiovinimą karštu oru. Jeigu tokio nustatymo nėra, pasirinkite džiovinimą žemiausia temperatūra.
  5. Vienu kartu nedžiovinkite ilgiau nei 20 minučių ir vis patikrinkite batelių sausumą. Kai jie jau sausi – ištraukite bei ilgiau nebelaikykite.