Elektrinis boileris – nepakeičiamas draugas tiems, kurie vandenį šildosi patys. Tačiau ar žinote, kad jį reikia ir atitinkamai prižiūrėti? Pavyzdžiui, siekiant užtikrinti, kad boileris neapsineš kalkėmis ir rūdimis, nuo kurių gerokai suprastės iš jo tekančio vandens kokybė, bent kartą per metus (o pageidautina ir dažniau) reikėtų iš jo išleisti vandenį ir jį išvalyti. Vandens išleidimas taip pat reikalingas jeigu įvyko netikėtas gedimas.

Nežinote kaip tai padaryti? Ne bėda! Paaiškinsime visą procesą žingsnis-po-žingsnio.

  1.   Atjunkite boilerį nuo elektros šaltinio. Prieš pradedant bet kokius darbus su elektriniu boileriu, jį privaloma išjungti. Nors paprastai tai galima padaryti su įjungimo/išjungimo mygtuku, rekomenduojame boilerį išjungti ir iš elektros lizdo.
  2.   Atjunkite vandens tiekimą. Suraskite kurioje vietoje į elektrinį boilerį atiteka vanduo – netoliese turėtumėte matyti svirtį, išjungiančią vandens patekimą į boilerį.
  3.   Palaukite kol boileryje esantis vanduo atvės. Prieš išleisdami vandenį iš elektrinio boilerio, pasirūpinkite savo saugumu – iškart neleiskite vandens, o leiskite jam atvėsti, kad neapsiplikytumėte. Tai turėtų trukti apie 2-3 valandas. Jeigu iš elektrinio boilerio išleidžiate vandenį tik profilaktiniais tikslais, dabar galite ir išsimaudyti karštame duše. Taip ir išleisite dalį vandens, ir greičiau jį atvėsinsite.
  4.   Suraskite išleidimo čiaupą. Paprastai jis būna elektrinio boilerio apačioje ir turi dvi atšakas. Atvira atšaka yra skirta išbėgti vandeniui, kita valdo vandens srovę. Prie atviros čiaupo atšakos prijunkite laistymo žarną, o kitą galą dėkite ten, kur vanduo galėtų nubėgti (pavyzdžiui į vonią). Jeigu neturite žarnos, galite naudotis ir kibiru.
  5.   Suraskite ir atsukite slėgio vožtuvą. Paprastai jis būna elektrinio boilerio viršuje arba šone ir yra skirtas išleisti susidariusį slėgį boilerio viduje. Tai turėtų būti nedidelis vožtuvas su žemyn einančiu vamzdžiu. Pakelkite jo svirtį aukštyn.
  6.   Atsukite vandens išleidimo čiaupą. Jeigu čiaupas turi sklendę, tiesiog ją atsukite. Ši sklendė dažnai būna be rankenos – tokiu atveju ją atsukti reikės plokščio atsuktuvo.
  7.   Užsukite vožtuvą ir čiaupą. Išleidę visą vandenį, vėl užsukite slėgio vožtuvą ir vandens išleidimo čiaupą, atjunkite vandens žarną (arba išpilkite kibirą).

Štai ir viskas! Jeigu vandenį išleidote tik profilaktiniais ar valymo tikslais, dabar vėl galite atsukti vandens padavimą į elektrinį boilerį ir prijungti jį prie maitinimo šaltinio.

Svarbu paminėti, kad elektriniai boileriai nėra vienodi – tiek vandens išleidimo čiaupas, tiek slėgio vožtuvas gali skirtis savo lokacija, išvaizda ir pan.

Jeigu vandens išleidimo iš elektrinio boilerio procesas atrodo per daug sudėtingas abra jūsų boileriui reikalingas remontas, visada galite kreiptis į mūsų profesionalus!

 

Jums rekomenduojama nuoroda – BOILERIO REMONTAS