Kaip panaikinti džiovyklės kvapą?

Iš džiovyklės arba po džiovinimo nuo drabužių, audinių ar avalynės sklinda nemalonus kvapas?  Nesijaudinkite – yra keletas paprastų veiksmų, kurių galite imtis tam, kad atsikratytumėte nemalonaus džiovyklės kvapo. Šiame straipsnyje aptarsime specifinio ir nemalonaus džiovyklės kvapo atsiradimo priežastis ir pateiksime keletą paprastų sprendimų, padėsiančių jo atsikratyti.

Patarimai norintiems panaikinti nemalonų džiovyklės kvapą

Prieš pradėdami nepamirškite įrenginio pilnai išjungti bei atjungti nuo elektros srovės.

Dulkių filtro – gaudyklės valymas

Pirma, patikrinkite dulkių filtrą – gaudyklę. Ją gali reikėti išvalyti pirmą kartą ir imtis valyti dažniau, jeigu pastebite nemalonų kvapą. Laikui bėgant šis filtras gali užsikimšti, todėl džiovyklėje arba džiovinant drabužius gali atsirasti į pelėsį panašus tvaikas. Filtre susikaupia pūkeliai, dulkės ir kitos šiukšlės. Šie dalykai tikrai gali skleisti nemalonų kvapą.

Kaip juos pašalinti? Pradėkite nuo to, kad kuo įmanoma daugiau nešvarumų nukrapštytumėte rankomis. Po to galite naudoti dulkių siurblį, o galiausiai – tekančio vandens srovę, kad išplautumėte likusius nešvarumus. Tik tada, kai filtras galutinai sausas, įdėkite jį atgal.

Išvalymas padės sumažinti drėgmės kiekį džiovyklėje. Tada, po to, kai jį išvalysite, kartą per mėnesį paleiskite karšto oro ciklą tuščioje džiovyklėje, kad padėtumėte ją dezinfekuoti ir apvalyti. 

Būgno valymas

Gamintojai Bosch, BEKO, Samsung ir kiti pataria reguliariai valyti ir viduje esantį būgną. Jeigu jaučiate, kad iš džiovyklės vidaus sklinda nemalonus kvapas, gali reikėti nuodugniai išvalyti patį būgną. 

Tam naudoti tinka paprasta drėgna šluostė ir acto pagrindo valomasis tirpalas. Taip pat yra ir specialių priemonių tokios įrangos valymui, bet jų galima pasigaminti ir namuose, buitiniu būdu. Actas turi natūralias valomąsias ir kvapus neutralizuojančias savybes. Be to, panaudojus actą nereikia jaudintis dėl nemalonių chemikalų garų, kaip su stipria valomąja chemija.

Kondensatoriaus valymas

Rekomenduojama džiovyklės kondensato talpą ištuštinti po kiekvieno ciklo. Išimkite talpyklą atsargiai, kad neapsipiltumėte vandeniu. Tiesiog išpilkite ten susikaupusį vandenį bei talpyklą įdėkite atgal į džiovyklę.

Įpročių pakeitimas

Kai kada problema nėra nešvarumai, užsikimšę filtrai ar senai nevalyti būgnai. Kai kada problema – mūsų pačių ydingi įpročiai. 

Atminkite, kad lengviausia yra užkirsti kelią problemos atsiradimui, o ne šalinti jau esamą problemą… 

Jei džiovyklė skleidžia pelėsio ar tvankų kvapą, reikėtų ją išdžiovinti. Jeigu turite įprotį po džiovinimo palikti daiktus viduje arba po to, kai įdedate drėgnus skalbinius į vidų, ilgai įrenginio neįjungti, tada didėja tikimybė, kad iš būgno sklis nemalonūs kvapai. Nepalikite drėgnų arba išdžiovintų rūbų būgne ilgiau nei būtina.