Kaip tinkamai išvalyti orkaitę?

Jei be galo mėgstate išbandyti įvairiausius naujus receptus, turbūt pakankamai dažnai naudojate virtuvėje esančią buitinę techniką. Orkaitė – nepamainomas įrenginys, norintiems saldžių pyragų bei apskrudusios vištienos. Visgi, kaip ir kiekvieną buitinį prietaisą, kurį naudojame kasdien, orkaitę reikia reguliariai valyti, norint išsaugoti jos estetinį įvaizdį bei, žinoma, idealų funkcionalumą. Kaip tai padaryti tinkamai?

Išsiaiškinkite, ar Jūsų orkaitė neturi valymosi funkcijos

Kartais pamirštame, kad mus supanti technika smarkiai tobulėja su tikslu palengvinti kasdienybę. Iš tiesų, nemaža dalis orkaičių jau turi tam tikras valymo funkcijas. Peržiūrėkite įrenginį bei jo instrukcijas – ten turėtumėte surasti didelę dalį naudingos informacijos. Dažnai išskiriami du pagrindiniai orkaičių valymo tipai: garinis bei pirolitinis. Abu turi tiek pliusų, tiek minusų. Pirmojo veikimo principas toks: į specialų indą pripylus vandens, šis yra kaitinamas orkaitėje, o susidarę garai greitai suminkštėja ir juos yra gana paprasta nuvalyti. Šis būdas taip pat pranašesnis ir laiko ir energijos taupymo atžvilgiu. Pirolitinis valymas reikalauja labai aukštos temperatūros ir visi nešvarumai iš esmės sudega orkaitėje, kas leidžia susidaryti nemaloniam kvapui virtuvėje. Aišku, toks valymas sunaikina viską, kai tuo tarpu garinis valymo funkcijos kartais taip gerai neatlieka ant orkaitės sienelių. Kadangi abu būdai turi savų niuansų, ar naudosite šias orkaitės funkcijas priklausys tik nuo Jūsų.

Nepamirškite, kad galite pasitelkti ir priemones namuose

Jei Jūsų orkaitė specialios valymosi funkcijos neturi arba nusprendėte, kad šioji Jums netinka, vertėtų pagalvoti apie paprastą, buitišką, bet efektyvų valymą specialiomis priemonėmis. Kempinėle ir riebalus tirpdančiais plovikliais tikrai pasieksite įvairiausius orkaitės kampelius bei išvalysite susidarusius nešvarums. Jeigu tokių valiklių neturite, galite išbandyti namuose stūksančias priemones – lengvas prasiėimas su sodos ir vandeniu mišiniu turėtų įveikti iššūkį. Žinoma, atsižvelkite ir į tai, kiek įrenginys laiko buvo nevalytas – jei prisiruošėte orkaitę valyti pirmą kartą metuose, turėkite kantrybės ir atitinkamai pasiruoškite. Taip valydami nepamirškite, kad dėmesį reikia atkreipti ne tik į orkaitės vidų, bet ir į išorę. Tiek stiklas, tiek rankenėlė sukaupia begalę nešvarumų, kuriuos reikia nušveisti. Tik išorei nesirinkite per daug stiprių cheminių valiklių, kadangi labai lengvai to nenorėdami galite subraižyti stiklą ar bendrą apdailą.