Indukcinės kaitlentės elektros suvartojimas priklauso nuo įvairių veiksnių, tokių kaip jos gaminimo zonų galia, naudojimo trukmė ir gaminimo nustatymai. Paprastai indukcinių kaitlenčių gaminimo zonų galia svyruoja nuo maždaug 1 200 vatų iki 3 700 vatų vienai gaminimo zonai, o kai kurių aukštesnės klasės modelių galia yra dar didesnė. 

 

Norėdami apskaičiuoti elektros energijos suvartojimą, galite naudoti formulę:

Elektros suvartojimas (kWh) = nominali galia (kW) × laikas (valandomis)

 

Pavyzdžiui, jei turite 2 200 vatų (2.2 kW) indukcinės kaitlentės gaminimo zoną ir gaminate 1 valandą, tada 2.2 kWh elektros enerijos sunaudoja indukcinė kaitlentė, nes:

Elektros sąnaudos = 2.2 kW × 1 valanda = 2.2 kWh

 

Atminkite, kad tai yra abstraktus skaičiavimas, o faktinis suvartojimas gali skirtis atsižvelgiant į tokius veiksnius kaip kaitlentės gaminimo zonų efektyvumas ir gaminimo nustatymai. Be to, jei vienu metu naudojate kelias gaminimo zonas arba naudojate didesnius galios nustatymus, elektros suvartojimas bus didesnis.

Prieš įsigydami indukcinę kaitlentę, atkreipkite dėmesį į kaitlentės gaminimo zonų maksimalią galią ir gaminimo zonų kiekį, kad pasirinktumėte Jums geriausią variantą. Verta paminėti, kad skirtingos indukcinės kaitlentės gaminimo zonos gali turėti skirtingą maksimalią galią.

Taip pat gera žinia ta, kad indukcinės kaitlentės neiškiria daug šilumos į aplinką. 90 procentų šilumos nuo kaitlentės gaminimo zonos paviršiaus atitenka puodui ar keptuvei ir tik 10 procentų šilumos išskiriama į aplinką.

Indukcinės kaitlentės elektros sąnaudos palyginimas su kitomis

Lyginant indukcinės kaitlentės ir dujinės kaitlentės elektros energijos sąnaudas, reikia atsižvelgti į energijos efektyvumą, sunaudojimo kiekį ir kainą.

Energijos efektyvumas

Indukcinės kaitlentės paprastai labiau taupo energiją nei dujinės kaitlentės. Indukcinės kaitlentės gaminimo zonos tiesiogiai šildo indus naudodamos elektromagnetinės indukcijos technologiją, todėl mažiau iššvaistoma šiluma ir maisto pagaminimo laikas yra greitesnis.

Tuo tarpu dujinės kaitlentės priklauso nuo gamtinių dujų, butano, propano ar propano ir butano dujų  mišinio deginimo. Dujinės kaitlentės tik dalį šilumos perduoda tiesiai į puodą ar keptuvę, o kita dalis šilumos prarandama aplinkoje.

Energijos sunaudojimas

Kiek indukcinė kaitlentė suvartoja elektros energijos priklauso nuo gaminimo zonų galios, naudojamų gaminimo zonų skaičiaus ir jų naudojimo trukmės.  

Tuo tarpu dujinės kaitlentės tikslus dujų suvartojimas priklauso nuo degiklio dydžio, naudojamų degiklių skaičiaus, dujų slėgio ir naudojimo trukmės.

Energijos kaina

Indukcinių kaitlenčių (kaip ir visų elektrą sunaudojančių prietaisų) elektros kainos paprastai yra didesnės nei dujinėse kaitlentėse naudojamų gamtinių dujų, butano, propano ar butano ir propano dujų mišinio kainos. Tiesa ta, kad dujinės kaitlentės yra populiarios dėl mažesnės dujų kainos.

Ar didelės indukcinės kaitlentės elektros sąnaudos gali reikšti, jog šią reikia remontuoti?

Įprastomis aplinkybėmis didesnės elektros sąnaudos nebūtinai rodo, kad indukcinei kaitlentei reikia remonto. Tačiau, jeigu pastebite staigų ir žymiai didesnį elektros energijos suvartojimą nei įprastai, tai gali reikšti, kad indukcinė kaitlentė galėjo sugesti ir jai reikalingas remontas. Štai keletas galimų priežasčių, kodėl indukcinė kaitlentė gali sunaudoti daugiau elektros energijos nei įprastai:

Sugedę kaitinimo komponentai

Jei indukcinės kaitlentės komponentai, pavyzdžiui, elektromagnetinė ritė, veikia netinkamai arba yra pažeista, gali padidėti elektros energijos suvartojimas.

Nešvarumai arba šiukšlės

Ant indukcinės kaitlentės paviršiaus arba aplink elektromagnetinę ritę susikaupę nešvarumai, riebalai ar šiukšlės gali trukdyti efektyviam energijos perdavimui, todėl gali būti sunaudota daugiau elektros energijos.

Gaminimo indų suderinamumas su indukcine kaitlente

Norint, kad indukcinės kaitlentės veiktų efektyviai, reikalingi metaliniai indai su galinčiu įsimagnetinti tinkamo skersmens dugnu. Naudojant indus, kurie netinka gaminti ant indukcinės kaitlentės, gali padidėti energijos sąnaudos.

Elektros tiekimo grandinės gedimai

Elektros energijos tiekimo grandinės ar laidų, prijungtų prie indukcinės kaitlentės, gedimai taip pat gali padidinti elektros suvartojimą.

Jei įtariate, kad jūsų indukcinė kaitlentė sunaudoja daugiau elektros nei įprastai, ir negalite nustatyti priežasties, patartina dar kartą peržvelgti naudojimo instrukciją ir susisiekti su kvalifikuotu meistru ​​dėl patikrinimo arba galimo indukcinės kaitlentės remonto. Reguliari priežiūra ir greitas problemų sprendimas gali padėti užtikrinti efektyvų indukcinės kaitlentės veikimą ir optimalų energijos suvartojimą.