Kodėl smirda/blogas vandens kvapas boileryje?

Nuosavas boileris – nepakeičiamas pagalbininkas kiekvieno jį turinčio namuose. Kartais jis netgi tampa nematomu, pamirštu įrenginiu – kol iš krano bėga karštas vanduo, nėra reikalo galvoti apie tai, iš kur jis toks atiteka.

Tačiau pamirštas boileris gali ir nemaloniai nustebinti staiga primindamas apie savo egzistavimą tam tikru gedimu. Vienas dažniausiai pasitaikančių sutrikimų – nemalonus ar net smirdantis vandens kvapas. Kodėl taip nutinka? Ir ką reikėtų daryti, siekiant atstatyti optimalų boilerio veikimą?

Visų pirma, svarbu teisingai įvertinti kokį būtent kvapą skleidžia boileryje esantis vanduo. Smirdantį, puvėsius primenantį kvapą boileryje sukelia tam tikra anaerobinė bakterija. Kadangi boileryje susidaro itin palankios sąlygos šioms bakterijoms veistis – šilta, tamsu ir itin drėgna – ten jos ir įsikuria buveinę. Jei tiksliau – bakterijos apsigyvena ant iš magnio ir aliuminio pagamintų boilerio anodų. Būtent šias dalis ir reikia keisti jeigu iš boilerio bėgantis vanduo netikėtai įgavo blogą kvapą.

Nors šiuos anodus pasikeisti galite ir patys, rekomenduojame kreiptis į specialistus – ypač jeigu turite mažai patirties su boilerių remontu. Iki tol, kvapą numalšinti galite išleisdami iš boilerio vandenį – jums tereiks užsukti vandens padavimą į boilerį, atidaryti slėgio vožtuvą ir išleisti vandenį per tam skirtą kraną. Po to boilerį vėl pripildykite vandens – nors tai tik laikinas sprendimas, blogas kvapas turėtų sumažėti.

Jeigu iš elektrinio boilerio bėgantis vanduo smirda, bet ne puvėsiais, gali būti, kad vanduo per daug užsistovėjo (pavyzdžiui jeigu savaitę nebuvote namie). Tokiu atveju taip pat galite išleisti visą boileryje esantį vandenį ir vėl jį iš naujo pripildyti.

Galiausiai, jeigu turite kombinuotą boilerį ir jaučiate dujų kvapą – patikrinkite ar neatsirado dujų nuotėkis. Na, o jeigu smirda pats vanduo, tikėtina, kad kaltas ne boileris – visgi kombinuoti boileriai neturi talpių vandens rezervuarų kuriuose užsistovėtų vanduo ar užsiveistų bakterijos. Greičiausiai, kad problema slypi pačiame vandenyje, kuris iš kažkur atkeliauja iki jūsų namų.

Tikimės, kad šie patarimai padės išspręsti susidūrus su nemaloniu kvapu iš boilerio. Jeigu jūsų boileriui reikalingas remontas ar minėtų anodų pakeitimas, visada galite kreiptis į mūsų specialistus!