Kokią temperatūrą laikyti boileryje?

Vienas geriausių nuosavų namų savininkų draugų šaltuoju (ir ne tik) metų laiku – vandens boileris. Tačiau ar žinote, kokią temperatūrą boileryje derėtų palaikyti? Vis dėlto, per aukšta temperatūra gali perkaitinti boilerį, o pernelyg žemos temperatūros laikyti nederėtų dėl praktinių sumetimų – juk boilerį įsigijote tam, kad vanduo būtų karštas, o ne šiltas. Taip pat, temperatūra boileryje palaikoma skirtingai, priklausomai nuo to, ar turite elektrinį ar kombinuotą boilerį. Apie tai ir papasakosime.

Elektrinis boileris. Šio tipo boileris vandenį šildo tam tikrame rezervuare, kuriame esantis vanduo yra palaikomas nustatytos temperatūros. Nors vandens ir norėtųsi kuo karštesnio, nuolatos laikyti itin aukštos temperatūros vandenį elektriniame boileryje – itin daug sąnaudų reikalaujanti užduotis. Kita vertus, pernelyg žema temperatūra yra ne tik nemaloni norint išsimaudyti karštoje vonioje – ji taip pat gali būti pavojinga.

Legionelė itin mėgsta šiltą vandenį. Tai – bakterija galinti sukelti plaučių uždegimą ar legioneliozę. Palankiausia temperatūra šiai bakterijai – maždaug 25–45 laipsniai. Būtent todėl yra rekomenduojama boilerių rezervuaruose esantį vandenį kaitinti bent jau iki 60-65 laipsnių. Būtent ši temperatūra ir yra optimali elektriniam boileriui.

Kombinuotas boileris. Šio tipo boileris vandenį šildo tiesiai iš centrinio vandentiekio vos prireikus karšto vandens. Dėl šios priežasties, kombinuoto boilerio šildomo vandens temperatūrą galima nustatyti gerokai aukštesnę. Vis dėlto, net ir turint kombinuotą boilerį, vandens nederėtų kaitinti iki virimo temperatūrai artimos amplitudės. Kitu atveju, atsiranda rizika, kad boileris perkais ir trūks arba sukels netoliese esančių vamzdžių trūkimą.

Kad ir kaip būtų, kombinuoto boilerio temperatūrą galite drąsiai nustatyti iki 80–90 laipsnių ir mėgautis išties karštu vandeniu, ypač šaltuoju sezonu. Kita vertus, tikėtina, kad vasarą tokios temperatūros neprireiks. Todėl, taupant energiją, šiltuoju metų laiku kombinuoto boilerio temperatūrą galite nustatyti tarp 50 ir 70 laipsnių – jos tikrai pakaks šiltomis vasaros dienomis.

Ne paslaptis, kad boileriai – priežiūros reikalaujantys prietaisai. Jeigu netikėtai atsirado gedimų, norite profilaktiškai išvalyti boilerį arba įmontuoti naują – visada galitės kreiptis į Salvata profesionalus.