Kombinuoto boilerio veikimo principas

Renkantis vandens šildymo būdą namuose, gali tekti sutikti keletą alternatyvų. Nesant ekspertu šioje srityje, išsirinkti tinkamiausią variantą gali būti keblu. Vis dėlto, dažniausiai teks svarstyti tarp dviejų alternatyvų – elektrinio ir kombinuoto boilerio.

Elektrinio boilerio veikimo principas yra gana paprastas – boileryje esantis vanduo yra nuolat šildomas, taip palaikant optimalią jo temperatūrą. O kaip gi veikia kombinuotas boileris? Ir kuo jis pranašesnis už elektrinį?

Bene svarbiausias skirtumas tarp elektrinio ir kombinuoto boilerio yra tai, kad pastarasis vandens nešildo rezervuare, o ima jį tiesiogiai iš vandentiekio ir šildo šį tik tada, kai yra naudojamas karštas vanduo.

Kai yra reikalingas karštas vanduo, kombinuotas boileris ima deginti dujas degimo kameroje, kurios kyla ir keliauja vamzdžiais iki kameros, kurioje šiluma yra perduodama šaltam vandeniui, taip jį paverčiant karštu. Tai – didžiulis pliusas, kadangi, priešingai nei elektriniame boileryje, vanduo yra šildomas tik tada, kai jo iš tikrųjų reikia. Taip yra taupoma energija ir tausojama aplinka.

Tiesa, vienas iš kombinuoto boilerio minusų yra tai, kad dažnu atveju vanduo nėra sušildomas iš karto, todėl norint mėgautis karštu vandeniu gali reikėti palaukti kelias sekundes po karšto vandens atsukimo.

Kita vertus, modernūs kombinuoti boileriai geba išspręsti ir šią problemą. Šiandien dauguma jų turi sistemas su nedideliu vandens rezervuaru, kuriame esantis vanduo jau būna pašildytas iki reikalingos temperatūros. Šiuo atveju, atsukus karštą vandenį, pirmiausia pradeda bėgti rezervuare esantis vanduo, taip išvengiant nemalonaus šalto dušo. Pažangūs kombinuoti boileriai dar pasižymi ir vandens kondensavimo sistema, kuri leidžia dar taupiau naudoti energiją – lyginant su boileriais be šios technologijos, sutaupoma net 50 % energijos.

Taigi, apibendrinant, kombinuoti boileriai turi pranašumą prieš elektrinius boilerius dėl šių aspektų:

Kompaktiškumas. Kadangi vanduo yra šildomas tik tada kai jis reikalingas, kombinuoti boileriai užima gerokai mažiau vietos. Jiems nereikalingi dideli vandens rezervuarai.

Efektyvumas. Vietoj to, kad palaikytų optimalią temperatūrą dideliame vandens rezervuare, kombinuoti boileriai jį šildo tik tada kai karštas vanduo yra reikalingas. Modernūs boileriai pasižymi iki 95 % efektyvumu.

Be to, kombinuoto boilerio priežiūra taip pat yra gerokai paprastesnė nei elektrinio, tad sutaupyti laiko ir pinigų bus galima ir čia.

Reikalinga pagalba montuojant vandens šildymo sistemą arba prisireikė remonto jau esančiai? Kreipkitės į mūsų specialistus – tikrus šios srities profesionalus!