Nebėga karštas vanduo iš boilerio – ką daryti?
Karštas dušas po ilgos darbo dienos – vienas didžiausių malonumų. Tačiau šią patirtį gali ne juokais sugadinti vandens šildymo sistemos gedimas, paverčiantis išsvajotą veiklą šaltu dušu – tiesiogine žodžio prasme.
Nors daugiabučių namų gyventojams taip nutinka gana retai, o dažniausiai ir tam tikru suplanuotu remonto ar kitų darbų laiku, privačių namų gyventojai su nuosavais boileriais žino, kad karštas vanduo pats neatsistatys. Tokiu atveju derėtų žinoti, kas gali būti sugadinto vakaro ar ryto kaltininku. Taigi, kokios yra dažniausiai pasitaikančios priežastys, dėl kurių iš boilerio nebėga karštas vanduo?
Visų pirma, netikėtai (ir nemaloniai) nustebinęs šaltas vanduo gali bėgti dėl skirtingų priežasčių, priklausomai nuo to, kokio tipo boilerį turite – elektrinį ar kombinuotą. Pažvelkime į juos abu.
Elektrinis boileris. Šio tipo boileris vandenį šildo ir saugo tam tikrame rezervuare, kuriame yra palaikoma optimali temperatūra. Todėl, jeigu iš boilerio nebėga karštas vanduo, kaltininkai gali būti keli:
- Elektra. Jeigu jūsų name dingtų elektra, tikriausiai tai pastebėtumėte anksčiau nei iš boilerio bėgantį šaltą vandenį. Vis dėlto, vertėtų patikrinti ir šį variantą – galbūt boileris netyčia atsijungė nuo maitinimo šaltinio arba buvo išmušti saugikliai dėl per didelės tinklo apkrovos.
- Kaitinimo elementas (dar vadinamas tenu). Elektriniai boileriai vandenį šildo vienu ar daugiau kaitinimo elementų, todėl gali būti, kad bent vienas jų sugedo ir vanduo paprasčiausiai neįšyla iki reikiamos temperatūros. Tokiu atveju teną reikėtų pakeisti ir boileris vėl veiks kaip įprasta.
- Termostatas. Viena dažniausiai pasitaikančių situacijų, dėl kurių vanduo boileryje nešyla – netinkamai nustatytas termostatas. Jis tiesiogiai reguliuoja vandens temperatūrą rezervuare, todėl nustačius termostatą į reikiamą padėtį, vanduo vėl ims šilti (nors ir reikės kiek palaukti).
Kombinuotas boileris. Šio tipo boileris vandenį šildo tik tada, kai karštas vanduo yra reikalingas. Kaip ir elektrinio boilerio atveju, pirmiausia derėtų patikrinti ar viskas gerai su elektra. Kitais atvejais, dažniausiai karšto vandens tiekimo sutrikimai įvyksta dėl dujinio katilo gedimo arba dėl to, nes nevyksta dujų cirkuliacija. 9 atvejais iš 10-ies, problemą rasite būtent čia.
Nors vieną ar kitą boilerio gedimą tikriausiai galėsite sutvarkyti ir patys, neturint patirties šių įrenginių remonte, galite gerokai pavargti arba pridaryti dar daugiau žalos – ypač jeigu sugedo kaitinimo elementas arba dujinis katilas. Todėl, atsiradus šiems sutrikimams, rekomenduojame kreiptis į specialistus. Būtent tokie esame mes, Salvata komanda. Kreipkitės ir leiskite rūpesčius pašalinti profesionalams.