Patarimai, padėsiantys išlaikyti puikią mikrobangų krosnelės kokybę

Turbūt daugumos mūsų namuose yra didelė dalis buitinės technikos, kuri smarkiai palengvina kasdienybę ir be kurios keiktume rutiną dar labiau. Mikrobangų krosnelė – vienas iš tų įrenginių. Jos siūlomos funkcijos supaprastina maisto gamybos ar jo pašildymo procesą ir leidžia šiek tiek atsipūsti. Visgi, norint išlaikyti puikią įrenginio kokybę reikia pasistengti palaikyti tam tikrą tvarką.

Reguliariai valykite įrenginį

Savaime suprantamas patarimas, kurį vis tiek apeiname ir ignoruojame. Visgi, tai pats pagrindinis būdas norintiems šį buitinės technikos įrenginį išlaikyti it naują. Reikia suvokti, kad maisto likučiai, riebalų sankaupos mikrobangų krosnelės viduje tik palieka dėmes ir neretai trukdo jai veikti efektyviai ir tinkamai. Tai taip pat reiškia, kad įrenginys naudoja daugiau energijos, o jo pajėgumas kardinaliai krenta. Palaikyti tinkamą higieniškumą bei kartu puikų funkcionalumą padės gudrūs sprendimai. Nebūtina kiekvieną kartą nuodugniai šveisti ir valyti mikrobangų krosnelės – į šią įdėkite puodelį su vandenių ir po geros minutės kaitinimo didelė dalis užsispyrusių nešvarumų suminkštės, palengvindami valymo procesą. Geriausia, būtų šį įrenginį kruopščiai išvalyti bent kartą į savaitę – pasitelkti į pagalbą galite tiek namuose randamas priemones kaip soda, tiek specializuotus, mikrobangų krosnelei skirtus valiklius.

Žinokite, kokius indus galima dėti į mikrobangų krosnelę, o kokių ne

Įsigijus mikrobangų krosnelę ir ją naudojant pirmą kartą ne kiekvienas žino, kokie indai gali būti dedami į įrenginį, o kokie ne. Galų gale, net žmonės turintys šį daiktą savo namuose kelis metus kartais pasimeta, kai susiduria su nauju indu, kuris pagamintas iš neįprastos medžiagos, kuri jų mikrobangų krosnelėje niekada nebuvo įdėta. Iš esmės, svarbiausia yra prisiminti, kad tiek sidabro, tiek aukso gaminiai netinkami mikrobangų krosnelei. Taip pat šiukštu nedėkite maisto, kuris suvyniotas į foliją ar įdėtas į metalinį arba medinį indą. Venkite bendrai blizgių ir plastikinių indų ar įpakavimų. Kaitinamas plastikas išskiria toksiškas medžiagas, tad geriau turinį perkelti į stiklinį ar keramikinį indą. Žinoma, peržiūrėkite savo mikrobangų krosnelės instrukcijas, kuriose turėtų būti išvardytos tiek saugios, tiek pavojingos medžiagos naudojimui.

Apmąstykite, ar mikrobangų krosnelė yra pastatyta tinkamoje vietoje

Net jei mikrobangų krosnelė Jūsų virtuvėje stovi toje pačioje vietoje jau kelius metus, pagalvokite, ar vieta tikrai jai tinkama. Tokiu atveju, kai šis įrenginys yra padėtas per arti sienos ir beveik iš visų pusių kaip nors uždengtas, tikėtina, kad mikrobangų krosnelė negali efektyviai atvėsti. Panaudojus įrenginį šis vėsinasi ilgiau ir taip jo efektyvumas mažėja. Pasistenkite surasti naują, tinkamesnę vietą ir savo mikrobangų krosnele džiaugsitės ilgiau.