Sugedo šaldytuvas? Ką daryti?

Šaldytuvas yra vienas iš nedaugelio jūsų namuose esančių prietaisų, kurie nuolat veikia dieną ir naktį, todėl jūsų maistas yra šaltas ir šviežias. Jei atsižvelgsite į tai, kaip sunkiai turi dirbti šaldytuvas, iš tikrųjų yra nuostabu, kad jie sugenda taip retai. Retais atvejais, kai jūsų šaldytuvas nustoja veikti, jums gali tekti sumokėti didelę sąskaitą už remontą ir visas prarasto maisto pakeitimo išlaidas. Nebijoti! Šis straipsnis yra skirtas jums sužinoti viską, ką reikia žinoti apie savo šaldytuvo ir šaldiklio remontą. Galite nustebti sužinoję, kad kartasi reikia keleto žingsnelių ir šiek tiek žinių bei kantrybės, kad šaldytuvas vėl veiktų sklandžiai. Pradėkime nuo pagrindinės informacijos.

Šaldytuvai ir šaldikliai susideda iš dviejų pagrindinių komponentų: kondensatoriaus ritės ir garintuvo ritės. Skystas aušinimo skystis per šias rites cirkuliuoja kompresoriumi ir varikliu. Aušinimo skystis atvėsinamas kondensatoriuje; tada jis teka į garintuvą. Garintuve įrenginio oras atvėsinamas, kontaktuojant su skysčiu užpildyta ritė. Šaldytuvo ar šaldiklio kondensatorius yra ritė įrenginio išorėje; garintuvas yra ritė viduje. Aušinimo skystis cirkuliuoja per sistemą kompresoriumi.

Daugumoje šaldytuvų ir šaldiklių nėra šalčio. Šio tipo įrenginiuose šildytuvas automatiškai įjungiamas laikmačiu, kad ištirptų įšalas įrenginio viduje. Šaltis ištirpinamas šildytuve keliose skirtingose ​​įrenginio vietose, pradedant šalčiausiomis ir labiausiai apšalusiomis vietomis. Visiškai ištirpus šalčiui, termostatas automatiškai persijungia į aušinimo ciklą, kad išlaikytų standartinę užšalimo temperatūrą. Kadangi šis procesas yra automatinis, dėžės viduje nesusidaro šalnos.

Įrenginio kompresoriaus sistema, priverčianti aušinimo skystį per ritės sistemą, varoma kondensatoriaus tipo varikliu. Kitos pagrindinės aušinimo / atšildymo sistemos dalys yra jungikliai, termostatai, šildytuvai, kondensatoriai ir ventiliatoriai. Pats gali išbandyti ir pakeisti daugelį šių šaldytuvų komponentų. Tačiau, yra išimčių, kurias geriausia palikti profesionaliam remontą atliekančiam asmeniui.

Dėmesio: prieš atlikdami bet kokį darbą su šaldytuvu ar šaldikliu, įsitikinkite, kad jis atjungtas. Atjungę įrenginį, patikrinkite, ar variklyje / kompresoriuje yra kondensatorius; šis komponentas yra variklio viršuje esančiame korpuse. Kondensatoriai kaupia elektrą, net kai įrenginio maitinimas yra išjungtas. Prieš atlikdami bet kokį darbą su kondensatoriaus tipo šaldytuvu ar šaldikliu, turite išlaisvinti kondensatorių, kitaip galite patirti stiprų šoką.

Jei nesate užtikrinti savo jėgomis, geriausias alternatyvas būtų kreipimasis pagalbos pas profesionalą. Jie ne veltui vadinami šaldytuvų remonto profesionalais tikrai puikiai atliks savo darbą bei užtikrins būtiną šaldytuvo priežiūrą. Tokiu būdu, jums bus mažiau rūpesčių, o šaldytuvas atsigaus greitai ir vėl galėsite mėgautis virtuvės gyvenimu be gedimų.