Jeigu susidūrėte su pažeistu ekranu, dingusiu vaizdu, mirguliavimu ar panašiomis problemomis, greičiausiai Jums bus reikalingas televizoriaus ekrano keitimas. Kaina gali svyruoti nuo 300 iki 850 eurų. Galutinė suma priklauso nuo skirtingų aspektų, pvz., televizoriaus modelio, ekrano dydžio ir rezoliucijos, gamintojo. Kita vertus, atsiradusios problemos ne visuomet reiškia, kad bus reikalingas ekrano keitimas. Kai kuriuos gedimus galima išspręsti gerokai paprasčiau, o jų kaina taip pat yra mažesnė.
Nuo ko priklauso televizoriaus ekrano keitimo kaina?
Televizoriaus ekrano keitimo kaina priklauso nuo skirtingų aspektų:
- Televizoriaus modelio. Prabangesnio televizoriaus ekrano kaina gali būti didesnė;
- Ekrano dydžio. Didesni ekranai kainuoja brangiau;
- Ekrano rezoliucijos. Geresnės raiškos ekrano keitimas kainuoja brangiau;
- Gamintojo. Brangesnių prekių ženklų televizorių remontas gali kainuoti daugiau;
- Specialistų įkainių, darbo sąnaudų;
- Papildomų pažeidimų. Jei pažeisti ir kiti televizoriaus komponentai, kaina gali didėti;
- Garantinio laikotarpio. Garantija gali sumažinti arba pilnai padengti visas išlaidas.
Kaip žinoti kada reikalingas televizoriaus ekrano keitimas, o kada jau pirkti naują televizorių?
Tai priklauso nuo daug skirtingų veiksnių: žalos pobūdžio, remonto išlaidų, televizoriaus kainos ir modelio. Pradėkime nuo pirmo aspekto. Jeigu ekranas skilo arba įtrūko, greičiausiai bus reikalingas remontas. Naują televizorių apsimoka pirkti tik tuo atveju, jeigu taisymas yra pernelyg brangus. Jeigu susidūrėte su sugedusia matrica, Jums taip pat prireiks ekrano keitimo. Naują televizorių apsimoka pirkti tuo atveju, jei dabartinis modelis jau yra labai senas. Sugedusi pagrindinė plokštė taip pat gali pridaryti nemažai problemų. Tokiu atveju dažniausiai reikalingas televizoriaus ekrano remontas. Kita vertus, jeigu susidūrėte su keliomis skirtingomis problemomis, tikėtina, kad naują televizorių įsigyti apsimoka labiau.
Dar viena svarbi taisyklė – jei remonto kaina viršija 50% naujo televizoriaus kainos, taisyti jo dažniausiai finansiškai neapsimoka.
Televizoriaus ekrano remontas
Televizorių remontas gali apimti įvairias problemas. Dažniausiai susiduriama su maitinimo bloko, pagrindinės plokštės, ekrano skydelio, valdymo mygtukų gedimais. Neretai televizoriams prireikia ir ekrano keitimo. Diagnostikos be remonto kaina prasideda nuo 25 eurų. Iškvietimo ir diagnostikos kainos be remonto prasideda nuo 45 eurų. Įkainiai taikomi tik tuo atveju, jeigu prietaiso nusprendžiate pas mus netaisyti. Paties televizoriaus remonto kaina priklauso nuo gedimo, TV dydžio, gamintojo ir modelio, taip pat darbo sudėtingumo. Dažniausiai ji prasideda nuo 40–45 eurų.
Televizoriaus ekrano keitimo priežastys
Televizoriaus ekrano keitimo priežastys gali būti įvairios. Neretai susiduriama su rimtais matricos pažeidimais, kurių sutvarkyti yra neįmanoma. Visgi aptarkime dažniausiai pasitaikančias situacijas kiek plačiau.
Dingo televizoriaus vaizdas
Dingo televizoriaus vaizdas? Taip nutikti galėjo dėl itin skirtingų priežasčių. Dažniausiai susiduriama su netinkamai prijungtais laidais, pažeistomis antenomis, programinės įrangos gedimais. Problemą sukelti taip pat galėjo sugedęs maitinimo blokas, pažeistas ekranas arba vaizdo procesorius, nestabilus elektros tiekimas. Kaip išspręsti susidariusią situaciją? Pirmiausia įsitikinkite, kad visi laidai yra prijungti. Galima pabandyti išjungti televizorių, o po kurio laiko vėl jį įjungti. Patikrinkite elektros tiekimą ir įsitikinkite, kad problema ne čia.
Kaip žinoti, kad bus reikalingas televizoriaus ekrano keitimas? Jeigu televizorius įsijungia ir girdite garsą, tačiau nematote vaizdo, tikėtina, kad problema yra pačiame ekrane.
Patamsėjo televizoriaus ekranas
Jeigu susidūrėte su tuo, jog patamsėjo televizoriaus ekranas, gali būti, kad reikės jį pakeisti. Tačiau kartais problema būna visai ne čia. Visų pirma, patikrinkite televizoriaus nustatymus ir įsitikinkite, kad nesumažinote ryškumo. Tokiu atveju vaizdas gali būti matomas, tačiau labai neryškiai. Kartais problema būna sugedusiame HDMI kabelyje. Tuomet vaizdas gali periodiškai tamsėti ir šviesėti. Kita vertus, kaip jau minėjome kiek anksčiau, visai įmanoma, kad susidūrėte su fiziniais ekrano pažeidimais. Tuomet galite matyti netolygius patamsėjimus, šešėlius, juodas dėmes arba linijas. Jeigu pažeista matrica, nebus kitos išeities, kaip tik pilnai pakeisti ekraną.
Nukrito televizorius
Nukritus televizoriui galima susidurti su įvairiomis problemomis – nuo smulkių vidinių pažeidimų iki visiško ekrano gedimo. Kaip žinoti, kada reikalingas paties ekrano keitimas? Tai priklauso nuo problemos, su kuria susidūrėte. Jeigu ekranas įtrūko ar skilo, greičiausiai turėsite atlikti pilną jo keitimą. Jei susidūrėte su vidinių jungčių atsijungimu arba pažeidimu, kreipkitės į specialistus. Tikėtina, kad ekrano keisti nereikės. Jei nukrito televizorius, gali būti, jog šis nutikimas pažeidė pagrindinę plokštę. Dažniausiai ją įmanoma sutaisyti, tačiau kartais to daryti neapsimoka. Tokiu atveju verta keisti visą ekraną.
Visgi galutinis sprendimas dažnai taip pat priklauso nuo televizoriaus kainos. Pigesnių modelių ekranų remontas gali būti finansiškai nenaudingas sprendimas. Tokiu atveju verčiau įsigyti naują televizorių. Kita vertus, jeigu turite visiškai naują modelį, ekrano keitimas gali būti protingas sprendimas. Taigi atsižvelkite į individualią situaciją.
Suskilo televizoriaus ekranas
Jeigu suskilo televizoriaus ekranas, tikėtina, kad bus reikalingas jo keitimas. Fizinių pažeidimų sutvarkyti dažniausiai neįmanoma. Kita vertus, jeigu smūgis pažeidžia tik vidinius komponentus, kartais ekrano keisti nereikia. Taigi viskas priklauso nuo konkrečios situacijos. Bet kokiu atveju, televizoriaus ekrano remontas neįmanomas tuomet, jeigu esate įsitikinę, kad suskilo pats ekranas. Tačiau pasitaiko situacijų, kuomet pažeidimai būna paviršiniai, pvz., apsauginio stiklo lygmenyje. Tokiu atveju televizorius greičiausiai veikia normaliai, net turėdamas fizinių įtrūkimų. Taip pat svarbu, kad ekrane nesimatytų spalvų iškraipymų ar juodų dėmių. Jeigu pažeistas tik apsauginis stiklas, tikėtina, kad jį pataisyti bus įmanoma. Žinoma, tai priklauso nuo konkretaus televizoriaus modelio.
Mirga televizoriaus ekranas
Mirgantis televizoriaus ekranas gali būti tiek nedidelio gedimo požymis, tiek rimtas pažeidimas. Kartais susiduriama su netvirtomis arba pažeistomis jungtimis, vaizdo signalo problemomis, programinės įrangos klaidomis. Sugedusi ekrano valdymo plokštė taip pat gali sukelti mirgėjimą. Dažniausiai ją įmanoma pataisyti arba pakeisti. Deja, jeigu susidūrėte su ekrano matricos pažeidimu, greičiausiai reikės viso ekrano keitimo. Kaip atskirti šias problemas? Jeigu nuolat mirga televizoriaus ekranas, mirgėjimas stiprėja keičiant vaizdo nustatymus, o ekrane matote juostas arba dėmes, greičiausiai remonto neužteks.
Kaip vyksta televizoriaus ekrano keitimas?
Televizoriaus ekrano keitimas dažniausiai vyksta štai tokia eiga:
- Diagnostika ir pažeidimo vertinimas. Specialistai įvertina, ar ekranas tikrai pažeistas, ar reikės jo keitimo. Taip pat nustatoma preliminari remonto kaina;
- Naujo ekrano užsakymas. Svarbiausia įsitikinti, kad jis tinka konkrečiam televizoriaus modeliui;
- Televizoriaus išardymas. Saugiai pašalinamas senas ekranas, nepažeidžiant kitų komponentų;
- Naujo ekrano montavimas. Ekranas montuojamas į televizoriaus rėmą ir prijungiamas prie pagrindinės plokštės;
- Testavimas. Įsitikinama, kad naujas ekranas veikia tinkamai. Dažniausiai testuojama vaizdo kokybė, garsas, apšvietimo tolygumas.
Viskas! Klientui perduodamas sutvarkytas televizorius su pakeistu ekranu. Remontas gali trukti nuo kelių dienų iki kelių savaičių. Tai priklauso nuo atsarginių dalių prieinamumo, televizoriaus modelio, gedimo sudėtingumo ir turimų darbų kiekio.